Wortmann AG otwiera oddział w Polsce

Wortmann AG, niemiecki producent i dystrybutor sprzętu IT, otworzył swój oddział w Bydgoszczy. Działalność spółka rozpocznie od dystrybucji obcych marek, po czym stopniowo wprowadzać będzie do Polski znaną z Niemiec markę własną - Terra.

Polska filia Wortmanna nazywa się Terra Computer, wskazując tym samym, czym zamierza budować swoją pozycję na polskim rynku.

"Na początek działalności planujemy dystrybucję produktów z portfolio naszych dostawców, np. Microsoftu, Seagate czy Western Digital. Stopniowo nasz asortyment w Polsce uzupełniać będziemy o produkty marki własnej - Terra" - mówi Wojciech Kosecki, prezes Terra Computer Sp. z o.o. Docelowo przychody firmy z dystrybucji oraz ze sprzedaży produktów pod marką własną mają się równoważyć.

Choć w KRS znalazła się informacja, że jednym z przedmiotów działalności spółki ma być "produkcja komputerów i urządzeń peryferyjnych", władze spółki deklarują, że nie zamierzają uruchamiać linii produkcyjnych w Polsce. "Nie planujemy uruchamiać produkcji w Polsce. Stawiamy na najwyższą jakość i w odróżnieniu do konkurencji nie przenosimy produkcji do tańszych rejonów. Produkujemy w Niemczech zgodnie z naszą dewizą: IT Made in Germany" - podkreśla Wojciech Kosecki.

W ubiegłym roku grupa Wortmann ze sprzedaży sprzętu IT osiągnęła przychody rzędu 660 mln euro. Razem z przychodami spoza tego rynku - np. oświetleniem LED czy panelami solarnymi - przychody grupy przekraczają 1 mld euro.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200