WorldCom pod nowym szyldem

Marka WorldCom przestanie być obecna na rynku. Telekomunikacyjny gigant zamieszany w jedną z największych na świecie afer finansowych zmienił nazwę na MCI.

Dawny Worldcom będzie działał pod nazwą należącego do tej samej grupy operatora telekomunikacyjnego MCI Communications. O planowanej zmianie zarząd firmy informował już na początku br. Mimo, iż marka dostawcy internetowego – WorldCom - była powszechnie znana, po ubiegłorocznym skandalu finansowym budziła często złe skojarzenia. Zmiana szyldu to tylko jeden, najmniej istotny element programu naprawczego spółki, przewodzonej obecnie przez Michael’a Capellas’a – byłego szefa Compaq Computer. Bankruta czekają jeszcze długotrwałe postępowania układowe. Spółka wdraża obecnie trzyletni plan naprawczy, skupiający się na wzroście udziału w rynku połączeń lokalnych, długodystansowych i usług internetowych. Usługi transmisji danych dla operatorów MCI będzie świadczyć pod marką UUNET.

Zobacz również:

  • Google ręcznie usuwa niewłaściwe odpowiedzi AI w wyszukiwarce
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200