WordPress 6.5 trafia na rynek. Oto 5 najważniejszych zmian

WordPress to otwarte oprogramowanie CMS, które pozwala tworzyć strony internetowe i publikować treści.

WordPress został odświeżony / Fot. Mat. własne, Dall-E

WordPress został odświeżony / Fot. Mat. własne, Dall-E

Ponad 40% wszystkich stron w internecie opiera się na WordPressie. Najnowsza wersja WordPressa daje większą kontrolę nad detalami. Oferuje nowe i ulepszone sposoby na dopracowanie typografii, bardziej kompleksowe przeglądy dostępne w kilku miejscach, oraz kolekcję aktualizacji "Edytora strony". Ponadto cały system działa szybciej i sprawniej.

WordPress 6.5. Co nowego?

WordPress 6.5 "Regina" — nazwa inspirowana jest wszechstronnością renomowanej jazzowej skrzypaczki Reginy Carter — zapewnia kilka istotnych zmian i ulepszeń. Przedsatwiamy te najważniejsze.

Zobacz również:

  • Luka w zabezpieczeniach WordPress
  • Android 15 pomoże rozwiązać palący problem nowych smartfonów
  • Internet 4,5 mln razy szybszy niż przeciętne domowe łącze szerokopasmowe. Przełom na rynku

1. Dodawanie i zarządzanie czcionkami na stronie

Nowa Biblioteka czcionek daje kontrolę nad kluczowym elementem projektu twojej strony — typografią, w dodatku bez kodowania lub dodatkowych kroków. Bezproblemowo instaluj, usuwaj i aktywuj czcionki lokalnie lub przez Google Fonts na stronie dla dowolnego motywu blokowego.

Możliwość dołączania niestandardowych kolekcji typograficznych daje też twórcom stron i wydawcom więcej opcji, jeśli chodzi o stylizację treści.

2. Lepsze przeglądy, łącznie z rewizjami dla szablonów i części szablonu

Możemy pracować nad projektami kreatywnymi z bardziej kompleksowym obrazem tego, co zostało zrobione. Uzyskamy szczegóły, takie jak znaczniki czasu, krótkie podsumowania i listę wszystkich rewizji. Możemy przeglądać rewizje z "Księgi stylów", aby zobaczyć, jak zmiany wpływają na każdy blok.

Co więcej, rewizje są teraz dostępne również dla szablonów i części szablonu.

3. Ulepszenia dla cieni i tła

Kolejne dodatki to dodawanie subtelnych lub wyrazistów efektów do treści. Możemy ustawiać proporcje obrazów w bloku i łatwo dodawać kolorowe nakładki, które automatycznie pobierają kolor z wybranego obrazu.

Jest też wsparcie dla "cienia pudełkowego" do większej liczby typów bloków i możemy tworzyć układy z wizualną głębią.

4. Nowe "Widoki danych"

Każdy element strony zawiera bibliotekę informacji i danych — teraz możemy szybko znaleźć to, czego potrzebujemy i zorganizować to w dowolny sposób. Widoki danych dla stron, szablonów, wzorców i części szablonu pozwalają zobaczyć dane w widoku tabeli lub siatki, z opcją przełączania pól i dokonywania zmian zbiorczych.

5. Płynniejsze przeciąganie i upuszczanie, a także kontrolki linków

Przesuwanie elementów, z pomocnymi wskazówkami wizualnymi, to kolejna z nowości. Możemy też tworzyć i zarządzać linkami w łatwiejszy sposób, ponieważ pojawił się bardziej intuicyjny interfejs użytkownika i skrót do kopiowania linków.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200