WordPerfect Office 2002 wkrótce na rynku

Najnowszy pakiet biurowy firmy Corel będzie dostępny w sprzedaży od początku maja. Produkt znajdzie się na rynku blisko miesiąc przed premierą konkurencyjnego Office XP.

Kanadyjski Corel rozpoczyna dystrybucję najnowszego pakietu biurowego WordPerfect Office 2002. W USA będzie on dostępny od początku maja. Do sprzedaży trafią dwie edycje: Standard i Professional. Pierwsza z nich, oferowana w cenie 159 USD, będzie wyposażona w edytor tekstu WordPerfect 10, arkusz kalkulacyjny Quattro Pro 10, program do tworzenia prezentacji Corel Presentations 10 oraz klienta poczty elektronicznej CorelCENTRAL 10.

Professional Edition, poza wszystkimi aplikacjami z wersji Standard, będzie zawierać aplikacje bazodanową Paradox 10 oraz oprogramowanie do rozpoznawania mowy Dragon NaturallySpeaking 5.0. Cenę wersji Pro ustalono na 259 USD.

Zobacz również:

  • ServiceNow otwiera w Polsce biuro
  • Microsoft rozszerza program bug bounty

WordPerfect Office 2002 znajdzie się wcześniej na rynku niż najnowszy pakiet biurowy Microsoftu. Premiera Office XP nastąpi 31 maja. Wydaje się jednak, iż fakt ten nie przyczyni się do znaczącej zmiany proporcji w udziale rynkowym obu produktów. Obecnie nie wiadomo jeszcze, kiedy rozpocznie się sprzedaż pakietu Corela w Europie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200