Włamanie do Dish Network - skradziono dane 300 tysięcy osób

Doish Network to jedna z największych amerykańskich platform telewizyjnych. Właśnie poinformowano o dużej kradzieży danych po ataku ransomware.

Amerykański gigant telewizji satelitarnej - Dish Network - poinformowało o ataku cybernetycznym wymierzonym w infrastrukturę IT organizacji. Udany atak spowodował kradzież danych osobowych należących do prawie 300 tysięcy osób. Naruszenie miało miejsce w lutym 2023 roku.

Dish Network nie odparło ataku cybernetycznego z wykorzystaniem ransomware
Źródło dish.com

Dish Network nie odparło ataku cybernetycznego z wykorzystaniem ransomware

Źródło dish.com

W zeszłym tygodniu firma złożyła powiadomienie o naruszenie danych osobowych prokuratorowi generalnemu stanu Maine. Dish Network powiedziało, że chociaż incydent nie miał wpływu na bazy danych klientów, hakerzy uzyskali dostęp do setek tysięcy rekordów związanych z pracownikami korporacji. Dish, który obecnie zatrudnia około 16 000 osób przekazał, że naruszenie dotyczyło byłych pracowników, członków rodzin pracowników i "ograniczonej liczby innych osób".

Zobacz również:

  • Ponad pół miliona kont Roku w niebezpieczeństwie po ataku

Zawiadomienie do prokuratury zostało złożone dopiero po kilku miesięcy od przeprowadzenia eksfiltracji danych podczas incydentu cybernetycznego. Po jego wystąpieniu miało miejsce wewnętrzne śledztwo mające na celu zbadanie tej sytuacji.

Wśród skradzionych danych mają znajdować się miedzy innymi numery prawa jazdy pracowników oraz innych kluczowych dokumentów pozwalających na identyfikację osób. Rzecznik prasowy Dish Network - Edward Wietech odmawia komentarza w tej sprawie.

Aktualnie nie wiadomo kto stoi za udanym atakiem z wykorzystaniem ransomware na Dish Network. Typuje się rosyjski gang powiązany z eransomware Black Basta. Mówi się również o rzekomych negocjacjach z porywaczami, które spowodowały odroczenie złożenia powiadomienia do prokuratury. Są to nieoficjalne informacje, które nie zostały potwierdzone, ani zdementowane.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200