Władze USA radzą, jak obronić się przed cyberatakiem

Departament Bezpieczeństwa Wewnętrznego USA ostrzegł we wtorek, że organizacje amerykańskie na wszystkich szczeblach mogą być narażone na zagrożenia cybernetyczne wynikające z „możliwości eskalacji działań destabilizacyjnych przez rząd rosyjski” poza Ukrainę.

Władze USA radzą, jak obronić się przed cyberatakiem

Źródło: VISHNU_KV/ Pixabay

„Nie mamy żadnych informacji, które wskazywałyby na istnienie konkretnego, wiarygodnego zagrożenia cybernetycznego dla Stanów Zjednoczonych, ale naszym obowiązkiem jest być przygotowanym” - napisał we wtorek na Twitterze sekretarz DHS Alejandro Mayorkas.

„Wiemy, że częścią rosyjskiej strategii jest wykorzystywanie błędnej, dezinformacyjnej i złośliwej informacji do manipulowania opinią publiczną i wpływania na nią” - napisała dyrektor CISA, Jen Easterly w zeszłym tygodniu w swoim tweecie, w którym zamieściła linki do najnowszego raportu CISA oferującego „wgląd w to, jak identyfikować i ograniczać ryzyko związane z operacjami wywierania wpływu”.

Zobacz również:

  • Pentagon blokuje terminale Starlink będące na wyposażeniu armii rosyjskiej
  • Rzecznik Mety skazany przez rosyjski sąd na sześć lat więzienia
  • TikTok kontratakuje

W ramach akcji „Shields up!” CISA (Amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Cybernetycznego i Infrastruktury) zaleca wszystkim organizacjom ochronę swoich najbardziej krytycznych zasobów cyfrowych poprzez:

• Zmniejszenie prawdopodobieństwa wystąpienia cyberwłamania

• Szybkie wykrywanie potencjalnego włamania

• Zapewnienie gotowości do reakcji

• Maksymalizację odporności

Kilka dni temu CISA uruchomiła serwis darmowych zasobów „Free cybersecurity services and tools”.

Źródła: Axios.com, cisa.gov

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200