Wkrótce premiera kolejnej wersji aplikacji Outlook dla systemu Android

Microsoft opracował wiele lat lata temu aplikację mobilną Outlook do instalowania na urządzeniach Android. Okazuje się, że korporacja pracuje od jakiegoś czasu nad nową aplikacją tego typu, której nadała nazwę Outlook Lite. Wzmianka o tym znalazła w opublikowanej ostatnio przez Microsoft mapie drogowej, która podaje szczegóły rozwoju platformy Microsoft 365.

Grafika: Racool/freerangestock

Zgodnie z tym dokumentem Microsoft ma udostępnić użytkownikom tę aplikację już pod koniec tego miesiąca. Zgodnie z krótkim opisem zamieszczonym w dokumencie, nowa aplikacja dla urządzeń Android będzie zawierać wszystkie rozwiązania dostępne w dostępnej już aplikacji mobilnej Outlook, będzie jednak miała mniejszy rozmiar oraz oferować funkcje zaprojektowane w taki sposób, aby mogły obsługiwać z dużą wydajnością również urządzeń o niższej jakości, które komunikują się z sieciami o różnych, również mniejszych szybkościach.

Co ciekawe, okazuje się iż w kilku krajach dostępna jest już lżejsza wersja aplikacji Outlook, nosząca właśnie nazwę Outlook Lite. Nie obsługuje ona jednak kont służbowych czy edukacyjnych, ale wyłącznie osobiste konta Outlook, Hotmail, Live i MSN.

Zobacz również:

Warto w tym momencie przypomnieć, że Microsoft testuje już swojego nowego klienta One Outlook, który jest przeznaczony dla systemu Windows. Działa on podobnie jak webowa wersja usługi i został zaprojektowany w celu ujednolicenia baz danych kodów obsługujących platformy Windows, Web i Mac.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200