Wirusy coraz szybsze i przebieglejsze

Firma zajmująca się problematyką ochrony poczty elektronicznej, MessageLab, podała, że obecnie jedna na trzysta przesyłek poczty elektronicznej zawiera wirusa.

Firma zajmująca się problematyką ochrony poczty elektronicznej, MessageLab, podała, że obecnie jedna na trzysta przesyłek poczty elektronicznej zawiera wirusa. Pod koniec ubiegłego roku stosunek ten wynosił: jedna na siedemset.

Wirusy są coraz bardziej wymyślne i są zdolne do coraz szybszego i efektywniejszego rozpowszechniania się. Robak Nimda jest tego dobitnym przykładem. Nimda jest wirusem hybrydowym, rozprzestrzeniającym się kilkoma niezależnymi drogami. Najnowsze badania statystyczne pozwalają przypuszczać, że jest to jeden z najszybciej rozprzestrzeniających się wirusów.

Zobacz również:

  • Wirusy na Androida - popularne i niebezpieczne zagrożenia

Epidemia tego wirusa uzmysławia nam, że istniejące systemy antywirusowe nie są w stanie szybko reagować na nowe zagrożenia i problem ten musi znaleźć rozwiązanie na poziomie Internetu. Prognozy pesymistyczne przewidują, że w 2007 r. jedna na dziesięć przesyłek będzie nosicielem wirusa.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200