Wirus od Microsoftu

Koncern przyznał, że koreańskojęzyczna wersja pakietu programistycznego Visual Studio .Net zawiera wirusa Nimda. Robak najprawdopodobniej zainfekował oprogramowanie Microsoftu w trakcie opracowywania lokalnej wersji pakietu. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że żadna inna wersja językowa Visual Studio .Net nie została zainfekowana.

Koncern przyznał, że koreańskojęzyczna wersja pakietu programistycznego Visual Studio .Net zawiera wirusa Nimda. Robak najprawdopodobniej zainfekował oprogramowanie Microsoftu w trakcie opracowywania lokalnej wersji pakietu.

Przedstawiciele koncernu zapewniają, że żadna inna wersja językowa pakietu nie została zainfekowana. Nie odnotowano też żadnych infekcji "zaszytym" w na instalacyjnych krążkach Visual Studio .Net. Przypadek rzuca jednak kolejny cień na wizerunek Microsoftu i dbałość firmy o bezpieczeństwo.

Nimda jest wirusem, dystrybuującym się za pomocą poczty elektronicznej oraz luk w systemach zabezpieczeń serwera IIS. Szczyt aktywności "insekta" przypadł na jesień ub.r., kiedy Nimda zainfekował dziesiątki tysięcy komputerów na całym świecie.


IBM Think Digital Summit Poland, 16-17 września 2020
TOP 200