Wirus od Microsoftu

Koncern przyznał, że koreańskojęzyczna wersja pakietu programistycznego Visual Studio .Net zawiera wirusa Nimda. Robak najprawdopodobniej zainfekował oprogramowanie Microsoftu w trakcie opracowywania lokalnej wersji pakietu. Przedstawiciele koncernu zapewniają, że żadna inna wersja językowa Visual Studio .Net nie została zainfekowana.

Koncern przyznał, że koreańskojęzyczna wersja pakietu programistycznego Visual Studio .Net zawiera wirusa Nimda. Robak najprawdopodobniej zainfekował oprogramowanie Microsoftu w trakcie opracowywania lokalnej wersji pakietu.

Przedstawiciele koncernu zapewniają, że żadna inna wersja językowa pakietu nie została zainfekowana. Nie odnotowano też żadnych infekcji wirusem "zaszytym" w na instalacyjnych krążkach Visual Studio .Net. Przypadek rzuca jednak kolejny cień na wizerunek Microsoftu i dbałość firmy o bezpieczeństwo.

Zobacz również:

  • Wykryto niebezpieczne złośliwe oprogramowanie na macOS

Nimda jest wirusem, dystrybuującym się za pomocą poczty elektronicznej oraz luk w systemach zabezpieczeń serwera IIS. Szczyt aktywności "insekta" przypadł na jesień ub.r., kiedy Nimda zainfekował dziesiątki tysięcy komputerów na całym świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200