Wirtualny akcelerator połączeń WAN

Expand Networks zaprezentował wirtualną wersję swojego akceleratora Compass WAN, który pracuje pod kontrolą oprogramowania VMware.

Produkt wpisuje się dobrze w robiącą obecnie dużą karierę metodę wirtualizowania serwerów, zasobów sieciowych i centrów danych. Zaletą rozwiązania jest modularna budowa, dzięki której użytkownik może je szybko dopasowywać do warstwy sprzętowej środowiska, w której będzie funkcjonować.

Nowy akcelerator, który producent zalicza do rozwiązań typu VWAN (Virtual WAN) współpracuje z oprogramowaniem VMware ESX i VMware Server. Expand Networks zapowiada, że pracuje już nad podobnymi akceleratorami, które będą obsługiwane również przez inne platformy programistyczne

Zobacz również:

  • Zarządzanie rozproszonymi sieciami WAN będzie łatwiejsze

Expand Networks nawiązał w zeszłym roku współpracę z firmą 3Com, projektując dla niej akcelerator połączeń WAN, wchodzący w skład routerów linii MSR (pracujących pod kontrolą systemu operacyjnego Linux).

Akcelerator pojawi się w ofercie Expand Networks w trzecim kwartale tego roku. Cena rozwiązania nie jest jeszcze znana.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200