Wirtualne maszyny Azure ze wsparciem procesorów Arm

Microsoft zaprezentował wczoraj testową wersję maszyny wirtualnej działającej w chmurze Azure, która wspiera procesory Arm. Rozwiązanie zostało zaprojektowane we współpracy z firmą Ampere Computing.

Ampere to start-up specjalizujący się w produkowaniu układów CPU instalowanych w serwerach. Deweloperzy od dawna czekali na moment, w którym w chmurze Azure pojawią się maszyny wirtualne wspierające inne platformy sprzętowe niż x86, mając na uwadze przede wszystkim procesory bazujące na architekturze Arm. Teraz rozwiązania takie jest już dostępne i mogą przystąpić do jego testowania.

Jak zapewniają twórcy rozwiązania, maszyny wirtualne Azure konfigurowane na serwerach zawierających procesory Ampere Altra Arm są o 50 procent wydajniejsze od maszyn konfigurowanych na serwerach bazujących na procesorach x86. Maszyny takie mogą z powodzeniem obsługiwać serwery WWW, serwery aplikacji, bazy danych czy serwerów gier, wnosząc do chmury Azure nową jakość.

Zobacz również:

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200