Windows w ROM-ie

W celu rozszerzenia możliwości korzystania z Windows na laptopach i notebookach fima Microsoft przygotowuje wersję Windows, którą będzie można umieścić w pamięci ROM.

W celu rozszerzenia możliwości korzystania z Windows na laptopach i notebookach fima Microsoft przygotowuje wersję Windows, którą będzie można umieścić w pamięci ROM. Po udanym starcie systemu DOS 5.0 w wersji ROM, jest to następny krok firmy w kierunku ułatwienia korzystania i uproszczenia instalacji systemów. Minimalne wymaganie dla komputera z Windows w ROM-ie to procesor 386, pamięć RAM co najmniej 1 MB i pamięć ROM 1 MB.

Początkowe wersje ROM Windows są przeznaczone do zastosowań w komputerach przenośnych, ale możliwości jakie dają producentom komputerów zachęcą ich na pewno do włączenia takiej wersji systemów do komputerów PC. Wątpliwości budzi perspektywa zamiany programu na wersję nowszą, ale nawet kompletna wymiana pamięci ROM z programem kosztuje niewiele drożej niż wersja dyskietkowa. Przewiduje się także, że w miarę spadku cen programowalnych pamięci typu Flash ROM, będzie można wymienić ich zawartość w komputerze bez potrzeby wymiany układów scalonych.


TOP 200