Windows XP w październiku

Microsoft ujawnił datę premiery swojego nowego systemu operacyjnego. Windows XP trafi do sprzedaży 29 października.

Microsoft ujawnił datę wprowadzenia do sprzedaży systemu operacyjnego Windows XP. Pojawi się on na sklepowych półkach 29 października. W ciągu ostatnich dwóch tygodni amerykański gigant kilkukrotnie zmieniał planowaną datę premiery nowego systemu. Początkowo miał on trafić na rynek już w czerwcu br.

Premiera nowych okienek może okazać się błogosławieństwem dla firm utrzymujących się ze sprzedaży oprogramowania. W ostatnim okresie odnotowywały one bowiem znaczące spadki obrotów. Firmy te liczą, że pojawienie się długo oczekiwanego systemu pozwoli im na zwiększenie sprzedaży. Dobrym prognostykiem dla sprzedawców software'u jest też fakt, że Windows XP trafi na rynek tuż przed okresem świątecznym. Producenci i sprzedawcy podzespołów komputerowych liczą z kolei na to, że wymagania sprzętowe, jakie będzie stawiał nowy system spowodują wzrost obrotów również tych firm.

Zobacz również:

  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?
  • Łącze z telefonem otrzymuję funkcję OCR

Polski oddział Microsoftu nie potwierdził jeszcze oficjalnie daty wprowadzenia Windows XP na krajowy rynek. Jego przedstawiciele zapewniają jednak, że premiera systemu w Polsce odbędzie się najprawdopodobniej w tym samym czasie, co na całym świecie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200