Windows XP w październiku

Gigant z Redmond ogłosił ostateczną datę premiery nowego systemu, który zastąpić ma wszystkie dotychczas oferowane systemy linii Windows. Nowy produkt znajdzie się w sprzedaży 29 października.

Microsoft ogłosił datę wprowadzenia do dystrybucji systemu operacyjnego Windows XP. Pojawi się on w sprzedaży 29 października. W ciągu ostatnich dwóch tygodni amerykański gigant kilkukrotnie zmieniał planowaną datę premiery nowego systemu. Początkowo miał on trafić na rynek już w czerwcu br.

Premiera nowych okienek może okazać się błogosławieństwem dla firm utrzymujących się ze sprzedaży oprogramowania. W ostatnim okresie odnotowywały one bowiem bardzo znaczące spadki obrotów. Firmy te liczą, że wprowadzenie długo oczekiwanego systemu wiązać będzie się ze wzmożonym popytem rynkowym nie tylko na oprogramowanie ale i również sprzęt komputerowy. Windows XP trafi na rynek tuż przed okresem świątecznym. Producenci i sprzedawcy podzespołów komputerowych liczą z kolei na to, że wymagania sprzętowe, jakie będzie stawiał nowy system spowodują wzrost popytu na bardziej wydajne komputery.

Polski oddział Microsoftu nie potwierdził jeszcze oficjalnie daty wprowadzenia Windows XP na krajowy rynek. Jego przedstawiciele zapewniają jednak, że premiera polskiej wersji systemu odbędzie się z niewielkim, najwyżej kilkutygodniowym opóźnieniem.