Windows XP w październiku

Gigant z Redmond ogłosił ostateczną datę premiery nowego systemu, który zastąpić ma wszystkie dotychczas oferowane systemy linii Windows. Nowy produkt znajdzie się w sprzedaży 29 października.

Microsoft ogłosił datę wprowadzenia do dystrybucji systemu operacyjnego Windows XP. Pojawi się on w sprzedaży 29 października. W ciągu ostatnich dwóch tygodni amerykański gigant kilkukrotnie zmieniał planowaną datę premiery nowego systemu. Początkowo miał on trafić na rynek już w czerwcu br.

Premiera nowych okienek może okazać się błogosławieństwem dla firm utrzymujących się ze sprzedaży oprogramowania. W ostatnim okresie odnotowywały one bowiem bardzo znaczące spadki obrotów. Firmy te liczą, że wprowadzenie długo oczekiwanego systemu wiązać będzie się ze wzmożonym popytem rynkowym nie tylko na oprogramowanie ale i również sprzęt komputerowy. Windows XP trafi na rynek tuż przed okresem świątecznym. Producenci i sprzedawcy podzespołów komputerowych liczą z kolei na to, że wymagania sprzętowe, jakie będzie stawiał nowy system spowodują wzrost popytu na bardziej wydajne komputery.

Zobacz również:

  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?
  • Łącze z telefonem otrzymuję funkcję OCR

Polski oddział Microsoftu nie potwierdził jeszcze oficjalnie daty wprowadzenia Windows XP na krajowy rynek. Jego przedstawiciele zapewniają jednak, że premiera polskiej wersji systemu odbędzie się z niewielkim, najwyżej kilkutygodniowym opóźnieniem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200