Windows XP po polsku już dostępny

W dniu dzisiejszym Microsoft oficjalnie wprowadza na rynek polską wersję najnowszego systemu operacyjnego Windows XP. Na polską premierę przybył gość specjalny – Jean-Philippe Courtois - prezes Microsoft na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) i wiceprezes Microsoft Corporation.

W dniu dzisiejszym Microsoft oficjalnie wprowadza na rynek polską wersję najnowszego systemu operacyjnego Windows XP. Na polską premierę przybył gość specjalny – Jean-Philippe Courtois - prezes Microsoft na region Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki (EMEA) i wiceprezes Microsoft Corporation.

"Ogromnie cieszę się, że mogę uczestniczyć w tak ważnym wydarzeniu dla branży teleinformatycznej w Polsce" - powiedział Jean-Philippe Courtois prezes Microsoft na region EMEA. "Wprowadzenie tak przełomowego produktu, jakim jest Windows XP, może mieć bardzo korzystny wpływ na poprawienie koniunktury na rynku IT. Polska jest zdecydowanym liderem w regionie Europy Wschodniej i bardzo ważnym krajem dla naszej firmy. Liczymy, że nowy produkt zostanie tutaj bardzo dobrze przyjęty" – dodał Jean-Philippe Courtois.

Zobacz również:

  • Microsoft wprowadził funkcję Walkie Talkie do kolejnej mobilnej platformy
  • Microsoft pod ostrzałem w Europie za pakiet OneDrive; szykuje się walka prawna

Microsoft Windows XP powstał z połączenia dwóch dotychczasowych linii systemów operacyjnych dla komputerów osobistych – Microsoft Windows Millennium Edition dla użytkowników domowych oraz Microsoft Windows 2000 dla użytkowników biznesowych. W wyniku tego powstał produkt, który łączy cechy obu swoich poprzedników.

Windows XP dostępny jest w dwóch wersjach – Windows XP Home Edition oraz Windows XP Professional.

Windows XP Home Edition jest przeznaczona dla użytkowników indywidualnych lub do użytku domowego.

Windows XP Professional, stanowi rozszerzenie wersji Home Edition. Oferuje on dodatkowe funkcje zdalnego dostępu, lepszą ochronę danych, bogatsze możliwości zarządzania komputerem w sieci, konfigurowalne ustawienia dotyczące plików i zabezpieczeń oraz sterowanie komputerem poprzez zdalny dostęp.

Jedną z nowych, kontrowersyjnych, technologii wprowadzonych w Windows XP jest aktywacja produktu, która jak twierdzi Microsoft, jest zabezpieczeniem mającym na celu wyeliminowanie przypadkowego i nieświadomego naruszania własności intelektualnej firmy. Zadaniem koncernu, aktywacja ma na celu "przypisanie" systemu operacyjnego do konkretnego komputera i w ten sposób uniemożliwia zainstalowanie go na innej maszynie. Procedura aktywacyjne może zostać przeprowadzona telefonicznie poprzez Centrum Obsługi Klienta Microsoft (tel. 0-801 308 801 i 0-prefix-22 4311999) oraz za pośrednictwem Internetu.

Aby ułatwić nowym klientom dokonanie aktywacji, Microsoft wprowadził rozszerzone godziny pracy Centrum Obsługi Klienta. Aktywacji będzie można dokonać w dni robocze w godzinach 9:00 - 21:00. Aktywacji internetowej można oczywiście dokonywać 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

Więcej informacji: http://www.microsoft.com/poland/

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200