Windows XP nie będzie obsługiwał technologii Bluetooth

Microsoft poinformował, że jego najnowszy system operacyjny nie będzie zawierał uniwersalnych sterowników dla urządzeń zgodnych ze standardem Blootooth.

Przedstawiciele Microsoftu oświadczyli, że system operacyjny Windows XP początkowo nie będzie obsługiwał technologii Bluetooth. Firma poważnie rozważa możliwość zrezygnowania ze wsparcia dla tego bezprzewodowego systemu. Producent utrzymuje, iż na rynku nie ma dostatecznej ilości gotowych urządzeń zgodnych z Bluetooth, aby przeprowadzić niezbędne testy. Twierdzi też, że technologia ta jest wciąż w fazie rozwojowej. Nie rozwiązano jeszcze problemów z kompatybilnością i możliwością bezprzewodowej wymiany danych za pomocą urządzeń Bluetooth pochodzących od różnych producentów.

"Nie należy się spodziewać, aby system operacyjny obsługiwał jakąś technologię, która jest jeszcze w fazie rozwojowej. W Windows XP nie będzie również wsparcia dla wczesnych wersji standardu USB 2.0. Użytkownicy będą musieli korzystać ze sterowników firm trzecich. Brak wsparcia ze strony takiego giganta, jak Microsoft, może przyczynić się jednak do ogólnego opóźnienia we wdrażaniu Bluetooth " - twierdzą analitycy z Mobile Insights.

Zobacz również:

  • Dzięki temu standardowi będziemy wiedzieć, że śledzi nas jakieś obce urządzenie Bluetooth
  • Duże zmiany w komunikatorze WhatsApp

Decyzja Microsoftu była w duże mierze zaskakująca dla obserwatorów rynku. Jeszcze przed kilkoma tygodniami, reklamując Windows XP, producent podkreślał, iż system ten będzie obsługiwał najnowsze technologie komunikacji bezprzewodowej, w tym również Bluetooth.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200