Windows XP na 64 bity

Microsoft przedstawił plany, dotyczące nowej wersji systemu Windows XP, przeznaczonej do współpracy z procesorem Intel Itanium.

Microsoft przedstawił zarysy planów, dotyczących wprowadzenia nowego systemu operacyjnego Windows XP w wersji kompatybilnej z zapowiadanym na koniec maja 64-bitowym procesorem Intel Itanium. 64-bitowa odmiana Windows dla stacji roboczych będzie miała premierę 25 października br. i trafi na rynek jednocześnie z wersją 32-bitową.

Nowy system znajdzie zastosowanie w najbardziej wymagających systemach komputerowych. Microsoft ma również nadzieję, że nowy XP pomoże firmie w zajęciu znaczącego miejsca na rynku serwerów. Limitowana wersja Windows Advanced Server trafi do wybranych producentów tych urządzeń jeszcze w sierpniu. Pierwszym koncernem, który zapowiedział jej wykorzystanie, jest Dell. Analitycy uważają, iż wkrótce podobne działania podejmą inni producenci, w tym Compaq i Hewlett-Packard. Jednocześnie Microsoft zapowiedział program Early Deployment, w ramach którego dostarczy producentom sprzętu komputerowego wersje pre-release swojego oprogramowania, aby mogli oni przetestować poprawność jego działania.

Zobacz również:

  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?
  • Łącze z telefonem otrzymuję funkcję OCR

Ponadto gigant z Redmond poinformował, że pracuje nad udostępnieniem ponad 300 aplikacji w wersjach dla procesorów i systemów 64-bitowych. Jako pierwszy na rynku powinien ukazać się zmodernizowany SQL Server.

Więcej informacji:

www.microsoft.com

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200