Windows XP jednak z USB

Wbrew wcześniejszym doniesieniom Windows XP będzie wspierać standard Universal Serial Bus 2.0.

Wbrew wcześniejszym doniesieniom Windows XP będzie wspierać standard Universal Serial Bus 2.0. W mijającym tygodniu pojawiły się pogłoski o tym, że Windows XP nie będzie współpracował z USB 2.0, czyli z portem dla urządzeń peryferyjnych. Microsoft i Intel potwierdziły, że sterowniki USB 2.0 są gotowe do współpracy z Windows XP i będą dostępne podczas debiutu rynkowego nowego systemu.

Carla Stork, dyrektor generalny Microsoft Windows Division, twierdzi, że na rynek zostanie wprowadzony Windows XP, umożliwiający współpracę z USB 2.0. Najprawdopodobniej standard USB 2.0 nie będzie wykorzystywany domyślnie, co - wg C. Stork - nie oznacza, że obsługa tego standardu będzie niedostępna.

Zobacz również:

  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?
  • Łącze z telefonem otrzymuję funkcję OCR

Jason Ziller dyrektor ds. technologii Intela, jednocześnie prezes USB Implementers Forum, stwierdził, że Microsoft opracowuje najlepsze rozwiązanie dla zastosowania USB w swoim nowym systemie operacyjnym. Ostatnie doniesienia prasowe uważa za niedorzeczne. W ciągu ostatnich kilku miesięcy firma niejednokrotnie przy okazji różnych konferencji, np. Intel Developer Forum and Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC), wspominała o planach dostarczania sterowników USB 2.0 w finalnej wersji Windows XP.

"Wersja beta 1 Windows XP wspiera USB 2.0, ale w ograniczonym stopniu" - powiedziała C. Stork. Jednak wersja beta 2 będzie mogła w pełni współpracować z USB 2.0. Wprawdzie współpraca z technologią USB 2.0 nie jest ustawiona w systemie jako domyślna, jednak każdy z użytkowników będzie mógł indywidualnie określić swoje preferencje.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200