Windows XP dla korporacji

Równocześnie z udostępnieniem wersji beta 2 nowego systemu operacyjnego Microsoft zaczął przekonywać do niego klientów korporacyjnych.

Równocześnie z udostępnieniem wersji beta 2 nowego systemu operacyjnego Microsoft zaczął przekonywać do niego klientów korporacyjnych. Początkowo gigant z Redmond bardziej eksponował zalety Windows XP dla użytkowników indywidualnych.

Windows XP, którego dystrybucja ma się rozpocząć w drugiej połowie br., pozostawał dotąd zagadką dla klientów korporacyjnych. Nie wiedzieli oni, czy nowy produkt Microsoftu da im do ręki nowe, użyteczne narzędzia. Rob Enderle, analityk w Giga Information Group, stwierdził: "Wszystko, co do tej pory mówiono o Windows XP, było skierowane do użytkowników indywidualnych. O jego zaletach dla korporacji po prostu milczano. To dziwne, gdy uświadomimy sobie, że rynek korporacyjny jest dużo większy".

Zobacz również:

Jednakże wkrótce po udostępnieniu w ubiegłym tygodniu wersji beta 2, Microsoft rozpoczął intensywnie promowanie swojego systemu wśród największych klientów korporacyjnych. Największą uwagę producent XP zwraca na takie dziedziny, jak kompatybilność sprzętu i aplikacji, niezawodność, pomoc techniczna, funkcje niezbędne dla komputerów przenośnych oraz wspieranie technologii bezprzewodowych.

Shawn Sanford z Microsoftu powiedział, że firmy używające już Windows 2000 prawdopodobnie nie będą zbytnio zainteresowane "przesiadką" na nową platformę. Natomiast te korporacje, które nie zdążyły jeszcze przejść na Win2K, powinny rozważyć zakup nowego systemu.