Windows XP beta 2 gotowa

Bill Gates przedstawił drugą wersję beta nowego systemu operacyjnego Windows XP i nowe informacje o Tablet PC.

Bill Gates podczas otwarcia konferencji Windows Hardware Engineering Conference (WinHEC) przedstawił drugą już wersję beta nowego systemu operacyjnego Windows XP. Nowy program ma zastąpić dotychczasowe wersje systemów operacyjnych oferowanych przez firmę. Wersja dla użytkowników indywidualnych - Windows XP Home Edition - znajdzie się w sprzedaży pod koniec br. Ma ona zastąpić Windows Millennium. Na początku 2002 r. pojawi się Windows XP Professional, następca Windows 2000, oraz 64-bitowy system XP i XP dla serwerów.

Nowy system operacyjny będzie wymagał silnej platformy sprzętowej. Według informacji podanych przez Microsoft minimalna, rekomendowana konfiguracja dla wersji beta 2 to procesor Pentium II 300 MHz i 128 MB RAM. Należy jednak przypuszczać, że wersja finalna będzie miała jeszcze większe wymagania. Dla porównania, według koncernu Windows 2000 wymaga jedynie Pentium 133 MHz i 64 MB RAM.

Zobacz również:

Z badań przeprowadzonych na amerykańskim rynku wynika, że ok. 60% komputerów stacjonarnych i notebooków jest wyposażonych jedynie w 64 MB pamięci. Wydaje się więc prawdopodobne, że osoby chcące korzystać z nowego systemu będą zmuszone do zakupu nowych komponentów do komputerów, a w szczególności większej ilości pamięci.

B. Gates zademonstrował również Tablet , który ma działać z wykorzystaniem systemu Windows XP. Jest to urządzenie wielkości standardowego notebooka bez klawiatury. Jego obsługa odbywa się za pomocą dotykowego rysika. Tablet będzie wyposażony w przewodowe złącza USB. Ma umożliwiać komunikację bezprzewodową. Jedną z ciekawszych funkcji urządzenia będzie rozpoznawanie pisma odręcznego.


TOP 200