Windows Update dostarczy użytkownikom nową przeglądarkę Edge automatycznie

Microsoft poinformował, że po ukończeniu prac nad najnowszą wersją przeglądarki Edge – co ma nastąpić w połowie stycznia 2020 roku - będzie ona dostarczana automatycznie użytkownikom komputerów Windows 10 za pośrednictwem usługi Windows Update.

Z opcji takiej będą jednak mogli skorzystać wyłącznie ci użytkownicy komputerów, które pracują pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 10 wersja 1709 (jak i nowszy wersji tego oprogramowania). Przypominamy iż ta edycja systemu Windows 10 miała premierę pod koniec 2017 roku i jest znana pod roboczą Fal Creators Update.

Jednocześnie Microsoft wyjaśnia, w jak sposób zamierza wspierać technicznie tę przeglądarkę. Potwierdził, że wszystkie przeznaczone dla nie poprawki nie będą w żaden sposób zsynchronizowane z pojawiającymi się co pół roku tzw. dużymi modyfikacjami (z ang. „feature upgrade”) systemu Windows 10. Będą opracowywane i udostępniane niezależnie od tych modyfikacji.

Zobacz również:

I tak przeglądarka Edge ma być ona aktualizowana – chodzi o tzw. zwykłe modyfikacje, zwiększające jej efektywność pracy - przeciętnie co sześć tygodni. Natomiast poprawki bezpieczeństwa będą dostarczane nieregularnie, raz częściej raz rzadziej, ale zawsze wtedy gdy zajdzie taka potrzeba.

Te firmy, które zechcą blokować automatyczne proces wdrażania na swoich komputerach nowej przeglądarki Edge, będą mogły skorzystać z udostępnionego im przez Microsoft narzędzia noszącego nazwę Blocker Toolkit.

Korporacja otworzy też sklep Edge Addons, zawierający rozszerzenia dla tej przeglądarki, dla wszystkich deweloperów. Zapewnia jednocześnie, że w zdecydowanej większości przypadków istniejące już rozszerzenia Chromium będą obsługiwane przez nową przeglądarkę Edge bez potrzeby ich modyfikowania.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200