Windows Phone 7 ma już 5 000 aplikacji

Telefon od Microsoft nie jest na razi rynkowym gigantem, ale jego rozwój wskazuje na to, że czuje się całkiem dobrze. Jednym ze wskaźników poziomu jego rozwoju jest funkcjonowanie sklepu z aplikacjami dla niego przeznaczonymi.

Microsoft sprzedał już ponad 1,5 mln urządzeń Windows Phone 7. Wynik ten nie jest rewelacyjny biorąc pod uwagę pozycję Microsoftu na rynku IT. iPhone 4 w trzy dni sprzedał się w liczbie 1,3 mln egzemplarzy. Z drugiej strony, gdy iPhone wchodził na rynek, to jego wyniki sprzedaży były gorsze od tych Windows Phone 7.

Ważne dla dalszego rozwoju urządzenia jest to, czy deweloperzy zdecydują się tworzyć aplikacje na mobilną platformę Microsoftu. Okazuje się, że tak jest, a Windows Phone Marketplace, odpowiednik App Store i Android Market, oferuje już 5 000 programów.

Zobacz również:

  • Zwolnienia w branży technologicznej w 2023 roku dzień po dniu
  • Facebook Marketplace po włączeniu zapewnia wiele świetnych ogłoszeń

Liczba aplikacji stale wzrasta we w miarę stabilnym tempie. 25 października sklep z oprogramowaniem dla Windows Phone 7 oferował 1 000 pozycji, 1 grudnia 3 000, a wczoraj liczba ta wynosiła 5 000.

Takie wyniki oznaczają, że Windows Phone Marketplace rozwija się szybciej niż Android Market w swoich początkach i jedynie nieco wolniej od App Store, gdy zaczynał swoją działalność.

Telefon od Microsoftu wciąż nie ma wielkich udziałów w rynku, ale rozwija się dobrze i może się sprawdzić jako długofalowy projekt. Użytkownicy nie będą chyba mieli nic przeciwko jeśli konkurencja na rynku doprowadzi do zwiększenia funkcjonalności ich smartfonów.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200