Windows PL a drukarki EPSON-a

Wykorzystywanie wewnętrznych fontów drukarki w środowisku MS Windows PL jest, jak wiadomo możliwe jedynie pod warunkiem, że w generatorze drukarki zainstalowano obsługę strony kodowej 852.

Wykorzystywanie wewnętrznych fontów drukarki w środowisku MS Windows PL jest, jak wiadomo możliwe jedynie pod warunkiem, że w generatorze drukarki zainstalowano obsługę strony kodowej 852. Ostatnio firma IMC, która jest wyłącznym dystrybutorem EPSON-a na Polskę, przeprowadziła testy sprzedawanych przez siebie urządzeń właśnie pod kątem współpracy z Windows 3.1 PL. Oto jej wnioski:

- w drukarkach LX-400, FX-1050, LQ-100 Scalable Fons, LQ- 570, LQ-570 Scalable Fonts i SQ-1170 Scalable Fonts efekty stosowania czcionek wewnętrznych są porównywalne z tymi, które uzyskuje się pracując z fontami TrueType w zakresie od 8 do 32 pkt.

- w dalszym ciągu brak jest na rynku sterowników pracujących w trybie Epson Page Printer (m.in. dla drukarek EPL-4300 i EPL-7100) przystosowanych do obsługi CP 852.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200