Windows.NET do pobrania

Microsoft jest bliski ukończenia prac nad końcową wersją systemu Windows.NET. Jak zwykle w takich przypadkach, firma rozpoczyna program Customer Preview Program, który określonej grupie użytkowników pozwala na zapoznanie się z wersją RC1, która jest jednym z finalnych etapów testów przed wprowadzeniem aplikacji do komercyjnej oferty.

Microsoft jest bliski ukończenia prac nad końcową wersją oprogramowania Windows.NET. Jak zwykle w takich przypadkach, firma rozpoczyna program Customer Preview Program, który określonej grupie użytkowników pozwala na zapoznanie się z wersją RC1 (release candidate 1), która jest jednym z finalnych etapów testów przed wprowadzeniem aplikacji do komercyjnej oferty.

System można pobrać lub otrzymać na płycie CD. Obie wersje są bezpłatne, a aby je otrzymać należy wypełnić formularz rejestracyjny. Działają przez 360 dni.

Zobacz również:

Oto zawartość pakietu CPP Kit, który dostarczany jest na płytach CD: Windows.NET Enterprise Server CD, Windows.NET Enterprise Server 64-Bit Edition CD, Windows.NET Server Resource CD, klucz niezbędny do instalacji, zestaw linków do dokumentacji dostępnej online oraz informacje niezbędne do dyskusji na serwerze grup dyskusyjnych Windows.NET.

CPP Kit jest darmowy. Uiścić należy jedynie opłatę za dostarczenie przesyłki. Przesyłki poza terytorium USA mogą być obciążone dodatkowymi kosztami z tytułu ceł i podatków.

Druga opcja stania się posiadaczem Windowsa.NET to go z Internetu

Tu otrzymujemy: Windows.NET Standard Server, Windows.NET Enterprise Server oraz Windows.NET Enterprise Server 64-bit Edition.

Aby dokonać pobrania aplikacji, należy się najpierw zarejestrować i czekać na odpowiedź Microsoftu co do dalszych instrukcji postępowania. Klucz pozwala na instalację oprogramowania na 10 komputerach.

Dla posiadaczy wersji RC1 przewidziano możliwość aktualizacji do przyszłej wersji RC2.

Wymagania systemowe nie są szokujące. Wersja Standard wymaga procesora z zegarem 133 MHz (zalecany 550 MHz) oraz 128 MB RAM (zalecane 256 MB, a maksimum to 4 GB). Obsługuje systemy 1- lub 2-procesorowe i zajmuje na dysku ok 1,5 GB.

Większe wymagania ma wersja Enterprise. Wymaga się procesora 133 MHz (dla wersji dla pecetów x86) i 733 MHz dla procesorów serii Itanium. Rekomendowana częstotliwość procesora to 733 MHz, a ilość pamięci 256 MB. Maksymalna pojemność pamięci operacyjnej może wynosić 32 GB (dla pecetów zgodnych z architekturą x86 i 64 GB dla Itanium). Maksymalnie system obsługuje 8 procesorów. Na dysku zajmuje od 1,5 GB (dla x86) do 2 GB (z Itanium).

Rejestracji dokonać można na stronach Microsoftu: http://www.microsoft.com/windows.netserver/preview/default.mspx


TOP 200