Windows 8 dostępne już w Polsce

Microsoft poinformował, że system Windows 8 jest już dostępny dla klientów w Polsce. Od dziś (26 października) konsumenci i firmy z całego świata, w tym Polski, mogą przekonać się co oferuje nowa odsłona systemu Windows.

Windows 8 dostępne już w Polsce

Ekran startowy Windows 8

Jak przekonują, ósemka to "nowy, piękny interfejs użytkownika oraz szeroką gamę aplikacji ze sklepu Windows Store". Obecnie na rynku jest ponad 1000 urządzeń certyfikowanych do działania na systemie Windows 8. System Windows 8 jest dostępny w ponad 140 krajach, został przetłumaczony na 37 wersji językowych. Wersję trial (90 dni) można pobrać ze strony Microsoftu.

"Wprowadzając do sprzedaży Windows 8, Microsoft pokazuje światu stworzony na nowo system Windows" - przekonuje Rafał Albin, dyrektor Grupy Produktowej Windows. "Niezależnie od tego czy potrzebujemy tabletu czy komputera stacjonarnego, czy chcemy tworzyć lub konsumować treści, czy zamierzamy się bawić czy pracować, Windows 8 oferuje funkcje i wrażenia dopasowane właśnie do tych konkretnych potrzeb i oczekiwań" - dodaje.

Windows 8 będzie dostępny w tradycyjnych kanałach sprzedaży w dwóch wersjach: Windows 8 i Windows 8 Pro. Niezależnie będzie dystrybuowana wersja biznesowa - Windows 8 Enterprise. Oferuje ona nowe funkcje zwiększające produktywność, takie jak Windows To Go, DirectAccess i BranchCache, a także ulepszone zabezpieczenia wyposażone w dodatkowe funkcje, jak BitLocker (zabezpiecza dane) i AppLocker (blokuje możliwość instalowania niechcianych aplikacji). W tym samym dniu premierę ma także Windows RT, system operacyjny stworzony z myślą o urządzeniach opartych na architekturze ARM, w tym tabletach.

"Windows 8 oferuje nowy ekran startowy zapewniający błyskawiczny dostęp do aplikacji i treści, na których najbardziej zależy użytkownikom. Wyposażony jest też w zupełnie nową przeglądarkę Internet Explorer 10, zaprojektowaną pod kątem obsługi dotykowej, a także wbudowaną łączność z chmurą w postaci dostępu do aplikacji SkyDrive i innych usług Live" - mówią przedstawiciele Microsoft.

Do końca stycznia 2013 r. użytkownicy komputerów z oryginalnym systemem Windows XP, Windows Vista lub Windows 7 mogą zaktualizować system do Windows 8 Pro w cenie ok. 249 zł. Użytkownicy komputerów zakupionych od 2 czerwca 2012 r. do 31 stycznia 2013 r. mogą zaś pobrać Windows 8 Pro w ramach specjalnej oferty, w cenie 69 zł.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200