Windows 8.1 RTM wyciekł do Internetu

O tym, że Windows 8.1 jest dostępny w wersji RTM (gotowy do produkcji) Microsoft poinformował zaledwie kilka dni temu – a wczoraj okazało się, że oprogramowanie to jest już dostępne w Sieci. Z pierwszych analiz wynika, że niecierpliwie oczekiwana aktualizacja dla Windows 8 wyciekła w Chinach. 

Zainteresowanie nielegalnie udostępnioną kopią Windows 8.1 jest ogromne – głównie dlatego, że Microsoft nie zdecydował się na wcześniejsze udostępnienie wersji RTM developerom tworzącym oprogramowanie dla Windows (co potężnie ich zirytowało, ponieważ utrudnia to przetestowanie ich aplikacji pod kątem kompatybilności z finalnym wydaniem 8.1).

Z postów na forach i plików dostępnych w sieciach P2P można wywnioskować, że pierwsze kopie Windows 8.1 RTM pojawiły się we wtorek w Chinach. Początkowo dostępna była jedynie chińska wersja językowa, ale z czasem pojawiło się również wydane angielskie.

Zobacz również:

  • Microsoft zaliczył poważną wpadkę

Dodajmy, że aktualizacja 8.1 ma zostać oficjalnie udostępniona użytkownikom Windows 8 17 października bieżącego roku (będzie ją można nieodpłatnie pobrać z Windows Store). Dzień później ma się rozpocząć sprzedaż sprzęt z preinstalowaną tą wersją oraz samodzielnych kopii Windows ze zintegrowaną aktualizacją. 

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200