Windows 7 wreszcie zdetronizowany

Po blisko czterdziestu dwóch miesiącach (czyli po trzech i pół roku) Windows 10 prześcignął wreszcie Windows 7 w rankingu najpopularniejszych na świecie systemów operacyjnych zarządzających pecetami. Przez cały ten czas Win10 gonił system Win7, aż wreszcie wyprzedził go.

Ostatnie badania przeprowadzone pod koniec grudnia zeszłego roku przez firmę analityczną Net Applications pokazują, że blisko 45,5% wszystkich komputerów pracujących pod kontrolą dowolnej wersji okienkowego systemu operacyjnego firmy Microsoft, to komputery Windows 10. Windows 7 może się w tym momencie pochwalić wynikiem 42,8%).

Jednocześnie blisko czterdziestoma procentami (dokładnie jest to 39.2%) wszystkich komputerów osobistych funkcjonujących obecnie na całym świecie zarządza oprogramowanie mające w nazwie słowo Windows. Pozostałe najpopularniejsze systemy operacyjne zarządzające pecetami, to: macOS, Linux i Chrome OS.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznego rankingu App Store Awards
  • Linux Ubuntu działający w czasie rzeczywistym jest już dostępny
  • Ta aktualizacja systemu iOS jest szczególnie ważna

Analitycy przewidują, że w momencie wygaśnięcia wsparcia technicznego dla systemu Windows 7 (co nastąpi już niedługo), będzie on zarządzać 36-ma procentami wszystkich komputerów Windows. W przypadku systemu Windows 10 będzie to 55%. Z biegiem czasu Windows 10 będzie oczywiście iść w górę, a Windows 7 tracić.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200