Windows 7 w 2010?

Microsoft oficjalnie potwierdził, że kolejny system z rodziny Windows - roboczo nazwany po prostu '7' - trafi na rynek w 2010 r. Koncern zdementował w ten sposób pogłoski, jakoby planowane było przyspieszenie premiery nowego systemu (wedle nieoficjalnych informacji, miało ono nastąpić w związku z kiepskimi wynikami sprzedaży Visty).

"Nasze plany zakładają wprowadzenie Windows 7 na rynek w trzy lata po premierze rynkowej poprzedniej wersji systemu, czyli Visty. Nie jestem jednak w tej chwili w stanie podać dokładnej daty - ostateczny termin premiery zależeć będzie od postępów prac nad oprogramowaniem" - oświadczył rzecznik koncernu z Redmond. Przypomnijmy: Windows Vista trafił do sklepów w styczniu 2007 r. (kilka miesięcy wcześniej Microsoft zaczął udostępniać nowy system klientom korporacyjnym).

W ostatnim czasie ujawniono również, że firma Gatesa zakończyła już prace nad pierwszym "poważnym" wydaniem testowym nowego systemu - niedawno uzyskało ono status Milestone 1 (z planu prac wynika, że w tym roku powinny zostać przygotowane jeszcze dwa takie wydania). Oczywiście, na razie do oprogramowania tego mają dostęp jedynie pracownicy Microsoftu - programiści i testerzy. Nie wiadomo na razie, kiedy koncern zamierza udostępnić wersję testową zewnętrznym testerom.

Warto przypomnieć, iż kilka tygodni temu pojawiły się plotki, z których wynikało, że Microsoft planuje premierę Windows 7 już na rok 2009 - miało to być remedium na kiepskie wyniki sprzedaży Visty (więcej o tym w tekście "Nie chcesz Visty? Poczekaj na Windows 7 / Windows 2009"). Wydaje się jednak, że najnowsze oświadczenie rzecznika koncernu jednoznacznie dementuje te plotki.


TOP 200