Windows 2000 Service Pack 3

Microsoft udostępnił użytkownikom systemu Windows 2000 kolejne duże uaktualnienie – Service Pack 3. Jest to zbiór poprawek z zapewniających większą niezawodność i stabilność systemu, podnoszących poziom bezpieczeństwa oraz rozwiązujących szereg problemów kompatybilności aplikacji z Windows 2000. Znajdziemy tu również wszystkie łatki z wcześniejszych aktualizacji: Service Pack 1 i 2.

Microsoft udostępnił użytkownikom systemu Windows 2000 kolejne duże uaktualnienie – Service Pack 3 (SP3). Jest to zbiór poprawek z zapewniających większą niezawodność i stabilność systemu, podnoszących poziom bezpieczeństwa oraz rozwiązujących szereg problemów kompatybilności aplikacji z Windows 2000. Znajdziemy tu również wszystkie łatki z wcześniejszych aktualizacji: Service Pack 1 i 2. Na razie dostępne jest tylko SP3 dla angielskiej i niemieckiej wersji Win2000.

W SP3 umieszczono również nowe funkcje do zarządzania tzw. middleware, czyli programami dołączanymi przez Microsoft do systemu Windows. Chodzi tu o aplikacje Internet Explorer, Outlook Express, Windows Media Player oraz maszynę wirtualną Javy. Zintegrowanie tych programów z systemem zostało odczytane jako działania naruszające zasady wolnej konkurencji (szczególnie przez producentów konkurencyjnych rozwiązań, np. firmę Netscape Communication). Użytkownik Windows 2000 po zainstalowaniu SP3 będzie miał teraz większe możliwości kontroli nad tym, które aplikacje będzie traktowane jako domyślne.

Zobacz również:

SP3 trafił na razie tylko do głównych klientów Billa Gatesa. Wszyscy pozostali muszą zaczekać do czwartku, 1 sierpnia. Na stronach WWW Microsoftu nie znajdziemy na razie informacji o SP3, jednak odpowiednie pliki można już pobrać z serwerów firmy.

Microsoft informuje, że Windows 2000 SP3 nie jest wymaganym uaktualnieniem. Dodatkowe wskazówki, czy zainstalować SP3 można znaleźć w dokumentacji.

Plik do pobrania (wersja angielska, ok. 125 MB):

http://download.microsoft.com/download/win2000platform/SP/SP3/NT5/EN-US/w2ksp3.exe


TOP 200