Windows 11 z nowym Eksploratorem plików

Firma zmodyfikowała system Windows 11, wprowadzając pewne zmiany do kolejnej wersji testowej tego oprogramowania, a konkretnie do kompilacji Windows 11 Preview Build 22593, która został udostępniona użytkownikom zarejestrowanym w kanałach Dev i Beta usługi Insider Preview.

Grafika: Microsoft

I tak, firma wprowadziła do Eksploratora plików stronę domową noszącą nazwę Home. Nie ma tu niestety dalej możliwości pracy z kartami, a więc rozwiązania, które Microsoft zapowiada od jakiegoś czasu i na które jak widać trzeba będzie jeszcze poczekać. Microsoft zmienił też w systemie Windows 11 Preview Build 22593 nazwę przycisku Quick Access (Szybki dostęp) na Favorites (Ulubione), po to aby interfejs wyglądał podobnie jak ten obsługujący aplikacje Office i w usługę OneDrive i był z nim zgodny.

Strona Home wyświetla zarówno pliku lokalne, jak i te znajdujące się w chmurze, co powinno użytkownikom ułatwić zadanie odnajdywanie ostatnio udostępnionych plików pakietu Office. Testerzy powinni również zauważyć zmianę, jaka została wprowadzona do narzędzia Windows Terminal. Polega ona na tym, że w przypadku gdy narzędzie to jest zainstalowane, polecenie WIN X uruchamia je. Jeśli narzędzia Windows Terminal nie ma w systemie, polecenie wyświetla zamiast niego PowerShell.

Zobacz również:

  • ChatGPT jako dedykowana aplikacja na komputery Mac
  • Microsoft wdraża nową wersję Windows 11, która nie wymaga TPM

Microsoft ulepszył również funkcję Focus, która jest używana do śledzenia pracy użytkownika, dzięki czemu może on lepiej organizować swoją pracę. Użytkownik może obecnie kontrolować czasowe sesje fokusu za pomocą aplikacji Zegar i wkrótce powinien być w stanie planować czas koncentracji za pomocą klienta poczty e-mail Outlook. W tej wersji zapoznawcze systemu Windows 11 firma zastosowała 5-minutowe przyrosty dla przydziałów czasu ciszy krótszych niż pół godziny.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200