Windows 11 oznaczy znakami wodnymi niezgodny z nim sprzęt

System operacyjny Windows 11 będzie informować użytkowników komputerów desktopowych, że w momencie próby zainstalowania na nich tego oprogramowania, ich warstwa sprzętowa nie jest z nim zgodna. Będzie też oznaczać taki niekompatybilny element komputera znakiem wodnym.

Źródło: Microsoft

Rozwiązanie to zostało wprowadzone w ostatniej testowej wersji kolejnej modyfikacji systemu Windows 11. Chodzi tu o kompilację 22000.588 (KB5011563), która trafiła do subskrybentów Windows Insiders zarejestrowanych w kanałach Beta i Release Preview. Testerzy zauważyli, że w przypadku wykrycia takiej niezgodności, system wyświetla ostrzeżenie na pulpicie "System requirements not met", jak również dodaje stosowną informację do aplikacji Ustawienia.

Wyświetlenie takiej informacji nie oznacza, że systemu nie można na danym komputerze zainstalować,. Jest do możliwe, jednak użytkownicy muszą się liczyć z tym, że nie będą otrzymywać za pośrednictwem opcji Windows Update żadnych modyfikacji zwiększając bezpieczeństwo pracy komputera.

Zobacz również:

  • Tak projektuje się peryferia - z wizytą w siedzibie Logitech
  • KE zamierza oskarżyć kolejny raz Microsoft o złamanie ustawy antymonopolowej
  • Copilot znaczy po polsku wsparcie

Microsoft wymaga obecnie, aby warstwa sprzętowa komputera, na której ma być zainstalowany system Windows 11, spełniał następujące wymagania: zawierał pamięć RAM o wielkości co najmniej 4GB; był wyposażony w pamięć masową oferującą nie mniej niż 64GB wolnego miejsca; miał włączoną opcję bezpiecznego bootowania UEFI; zawierał kartę graficzną zgodną ze standardem DirectX 12 lub nowszym, zawierał sterownik WDDM 2.0 i Trusted Platform Module (TPM) 2.0.

Oficjalnie Windows 11 obsługuje obecnie tylko procesory Intel ósmej generacji Coffee Lake lub Zen i Zen 2 oraz nowsze. Oficjalna dokumentacja Microsoftu opisująca wymagania dotyczące układów CPU firm Intel, AMD i Arm znajduje się tutaj.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200