Windows 11 otrzyma kompatybilność z widżetami firm trzecich

Z okazji konferencji dla deweloperów Build 2022 udostępniono nową funkcję dla systemu operacyjnego Windows 11.

Microsoft jest w trakcie jednej z najważniejszych konferencji dla deweloperów w roku - Build 2022. Przy okazji zdecydowano się zaprezentować kilka nowości dla najnowszego systemu operacyjnego. Windows 11 z pewnością nie jest głównym punktem programu konferencji, ale przeznaczono nieco czasu na omówienie nowych funkcjonalności.

Widżety w systemie operacyjnym Windows 11
Źródło: windows.com

Widżety w systemie operacyjnym Windows 11

Źródło: windows.com

Windows 11 jeszcze w tym roku otrzyma przydatną funkcję, o której mówiono od premiery systemu operacyjnego. Microsoft zdecydował się na umożliwienie zewnętrznym deweloperom na oferowanie własnych widżetów zintegrowanych z Windowsem 11.

Zobacz również:

W chwili obecnej Microsoft przygotował 11 widżetów dla systemu operacyjnego Windows 11. Mowa o widetach: pogoda, sport, gry, zdjęcia, lista obserwowanych, rozrywka, ruch drogowy, do zrobienia, kalendarz z usługi Outlook, bezpieczeństwo rodziny oraz porady. Widżet pogody dodatkowo zintegrowano z paskiem zadań. Pokazywane są na nim podstawowe informacje dotyczące warunków atmosferycznych.

Wkrótce w specjalnie zaprojektowanym panelu widżetów pojawi się możliwość wyboru dodatkowych widżetów aplikacji firm trzecich. Programiści będą mogli tworzyć własne widżety w aplikacjach Win32 oraz PWA korzystając z udostępnionej platformy Adaptive Cards.

Microsoft w przyszłości planuje dalej rozwijać funkcjonalność widżetów w najnowszym systemie operacyjnym Windows 11. Możliwe, że rozwiązanie zostanie zintegrowane z pulpitem na wzór dodatkowych widżetów obecnych w systemie operacyjnym Windows 7.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200