Windows 11 kupisz za ok. 1000 zł w wersji Pro

Według oficjalnych cenników Microsoftu system Windows 11 Home kupimy za 629,99 zł, a Windows 11 Pro za 1099 zł.

Windows 11 nie jest tani / Fot. Mat. producenta

Windows 11 nie jest tani / Fot. Mat. producenta

Windows 11 sprzedawany jest w polskiej wersji językowej na USB albo w formie pliku do pobrania. Cena jest identyczna niezależnie od wariantu.

Jak podaje Microsoft, wersja Home to wydatek 629,99 zł, a wersja Pro - 1099 zł. Oczywiście wiele laptopów sprzedawanych jest obecnie z preinstalowanym systemem Windows, co sprawia, że często możemy otrzymać system operacyjny w wyraźnie niższej cenie. Co ważne, nie kupimy obecnie nowego laptopa z systemem Windows 10. Sklepy wycofały takie produkty.

Zobacz również:

  • Certyfikacja Intel Evo w biznesie - jakie są jej korzyści?
  • Windows 11 dodaje obsługę formatów archiwów RAR, 7-Zip, Tar i innych

Windows 11 nie jest tani

Windows 11 wprowadził wiele zmian w porównaniu z poprzednią wersją, Windows 10. Jedną z najbardziej widocznych jest przeprojektowane centrum startowego, które teraz jest umieszczone na środku paska zadań, a nie po lewej stronie. Centrum startowe ma też nowy wygląd z zaokrąglonymi rogami i bardziej uporządkowanym układem.

Interfejs użytkownika w Windows 11 stał się bardziej płynny z nowymi animacjami i przejściami. Zaokrąglone rogi są teraz standardem w całym systemie, dając bardziej nowoczesny wygląd. Ponadto system operacyjny wprowadził obsługę widoków okien, umożliwiając użytkownikom szybkie organizowanie aplikacji i okien na ekranie w różnych układach.

Windows 11 wprowadza także zmiany w obsłudze wielu monitorów, poprawiając doświadczenie dla tych, którzy korzystają z więcej niż jednego ekranu.

Windows 11 pozwala też na instalowanie aplikacji Android za pośrednictwem Amazon Appstore, co znacząco rozszerza gamę dostępnych aplikacji.

W zakresie gier Windows 11 wprowadził nowości takie jak Auto HDR i DirectStorage, które mają na celu poprawę jakości i wydajności gier.

Pod względem bezpieczeństwa system ma bardziej rygorystyczne wymagania sprzętowe, w tym obowiązkową obsługę TPM 2.0 i Secure Boot, co przyczynia się do poprawy ogólnego bezpieczeństwa systemu.

Według StatCounter system Windows 11 ma już 23-proc. udział rynkowy na świecie. Na pierwszym miejscu ciągle jest jednak Windows 10 (71 proc.), który dla większości osób jest po prostu w pełni satysfakcjonującym oprogramowaniem.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200