Windows 11: aktualizacje

Pokazujemy najnowszą aktualizację dla Windows dla KB5006674 z 12 października 2021 roku. To aktualizacja zabezpieczeń

Windows 11: aktualizacje

Windows 11 miał oficjalną premierę 5 października. Wszystkie kwalifikujące się urządzenia mają go mieć do połowy 2022 roku. Jak zwykle Microsoft nieustannie pracuje nad udoskonalaniem kolejnej wersji Windows, usuwając błędy, wydając poprawki bezpieczeństwa i od czasu do czasu dodając nowe funkcje.

Aktualizacja dla Windows 11 KB5006674 (wersja 22000.258 systemu operacyjnego)

Data wydania: 12 października 2021 r.

Ta wersja usuwa błąd związany z problemami ze zgodnością między niektórymi programami sieciowymi Intel „Killer” i „SmartByte” a systemem Windows 11 (wydanie oryginalne). Wprowadza również poprawki jakościowe do stosu serwisowego, który jest komponentem instalującym aktualizacje systemu Windows.

Zobacz również:

  • Windows vs macOS - jak są wspierane najpopularniejsze systemy
  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • To nowe narzędzie usprawnia proces projektowania aplikacji

Wydanie to zawiera również wiele różnych aktualizacji zabezpieczeń. Szczegółowe informacje można znaleźć w przewodniku po aktualizacjach zabezpieczeń firmy Microsoft oraz w uwagach dotyczących aktualizacji zabezpieczeń z października 2021 roku.

Ponieważ jest to aktualizacja zabezpieczeń, powinna zostać zastosowana stosunkowo szybko. W ciągu najbliższych kilku tygodni należy sprawdzić, czy nie ma zgłoszeń o problemach, a jeśli wszystko wydaje się w porządku, zastosować aktualizację.

Windows 11 wymaga sprzętu z wbudowanym modułem TPM (Trusted Platform Module) 2.0 w celu zapewnienia bezpieczeństwa. TPM wykorzystuje szyfrowanie sprzętowe do szyfrowania dysków za pomocą funkcji systemu Windows, takich jak BitLocker, i może powstrzymać ataki słownikowe na hasła, wśród innych funkcji.

Windows 11 ma harmonogram aktualizacji funkcji raz do roku, a nie jak w Windows 10 dwa razy do roku. Pozwoli to skrócić czas aktualizacji, zmniejszyć wysiłek i ból głowy.

Aby upewnić się, że aplikacje korporacyjne i inne oprogramowanie mogą działać w systemie Windows 11, firma Microsoft udostępniła Test Base for Microsoft 365, zautomatyzowane narzędzie testowe do sprawdzania zgodności aplikacji.

Oprac. i tłum. Anna Ładan

Źródło: Computerworld USA

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200