Windows 11 Moment 3 - co wiemy o nadchodzącej aktualizacji?

Na konferencji Microsoft Build 2023 zaprezentowano kolejną iterację Windowsa 11. Co zmieni się w nadchodzącej aktualizacji?

Z okazji konferencji dla deweloperów Build 2023 firma Microsoft zdradziła szczegóły na temat nadchodzącej aktualizacji rozwojowej Moment 3, która trafi na urządzenia pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 11.

Windows 11 22H2
Źródło: microsoft.com

Windows 11 22H2

Źródło: microsoft.com

Mowa o trzeciej aktualizacji typu Moment dla Windowsa 11. jest to wydanie, które znacząco ingeruje w system operacyjny skupiając się na integracji nowych funkcji.

Zobacz również:

Aktualizacje typu Moment są aktualizacjami pomostowymi pomiędzy zmianami wersji systemu Windows 10, które odbywają się raz do roku (na jesieni).

Moment to klasyczne aktualizacje, które są częścią aktualizacji zbiorczych udostępnianych przez Windows Update.

Aktualizacja Moment 3 ma na celu wzmocnienie ustawień prywatności, oferując użytkownikom większą przejrzystość i kontrolę nad ich danymi osobowymi. W szczególności nowe ustawienia prywatności aplikacji pozwolą użytkownikom zarządzać dostępem do informacji z czujnika obecności i dostosowywać funkcje, takie jak "wybudzenie przy podejściu" i "zablokowanie po odejściu".

Windows 11 Moment 3 rozszerzy działanie funkcji napisów na żywo na 10 dodatkowych języków.

We współpracy z partnerami Microsoft również wprowadzić obsługę Bluetooth® Low Energy Audio. Funkcja ta oferuje wysokiej jakości dźwięk przy niskim zużyciu energii, zwiększając komfort obsługi połączeń, filmów i muzyki na kompatybilnych urządzeniach.

Zmiany obejmie również moduł widgetów, który otrzyma zmodyfikowany układ oraz spersonalizowany kanał dostępu do informacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200