Windows 10 będzie rekomendowany w usłudze Windows Update

Microsoft się nie poddaje. Firma chce przekonać do przesiadki na Windows 10 kolejnych użytkowników systemów Windows 7 i Windows 8.1. Już wcześniej nowa wersja oprogramowania była wśród nich aktywnie promowana, a teraz kolejna wersja systemu operacyjnego pojawi się w ramach usługi Windows Update.

Windows 10 został oficjalnie udostępniony w lipcu 2015 roku. Microsoft pozwala użytkownikom Windows 7 i Windows 8.1 pobrać uaktualnienie do najnowszej wersji bezpłatnie. Ma to zachęcić konsumentów do migracji i porzucenia poprzednich wydań Windowsa.

Aktualizacja Windows 7 i Windows 8.1 jest darmowa, ale tylko przez najbliższe kilka miesięcy. Microsoft prezentując nowe oprogramowanie rok temu poinformował, że posiadacze starszych wersji oprogramowania będą mieli 12 miesięcy na wykonanie bezpłatnego uaktualnienia.

Zobacz również:

  • Reinstalacja systemu Windows - z chmury czy lokalnie?
  • Te wiodące na rynku AI firmy zostaną prześwietlone, czy nie zwalczają konkurencji w sposób niezgodny z prawem

Użytkownicy starszych wersji systemu z początku mogli pobrać Windows 10 na własne życzenie. Microsoft wyświetlał powiadomienie o dostępności aktualizacji i możliwości wykonania uaktualnienia za pośrednictwem specjalnej ikonki w pasku zadań.

Windows 10 będzie rekomendowany w usłudze Windows Update

Zdjęcie: Blair Hanley Frank

Teraz firma z Redmond na różne sposoby zachęca użytkowników do wykonania bezpłatnej aktualizacji. Z początku Windows 10 pojawił się w ramach usługi Windows Update i został oznaczony jako aktualizacja opcjonalna. Teraz, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, to oznaczenie się zmieniło.

Windows 10 pojawia się w Windows Update jako aktualizacja rekomendowana. Oznacza to, że od teraz, jeśli w usłudze Windows Update włączono automatyczne pobieranie aktualizacji, systemy Windows 7 i Windows 8.1 będą automatycznie pobierać pliki instalacyjne Windows 10.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200