Windows 10 Creators Update gotowy do publikacji

Microsoft już rozpoczął, na razie cichą, promocję zapowiedzianej w ubiegłym roku dużej aktualizacji Windows 10 określanej jako Creators Update (aktualizacja dla twórców). Pojawi się ona w ciągu najbliższych tygodni.

Informacje o wprowadzeniu „w najbliższym czasie” aktualizacji dla twórców nie są bezpośrednio widoczne dla większości użytkowników korzystających z automatycznych mechanizmów aktualizacji. Ale po zainstalowaniu najnowszego zestawu poprawek, standardowo opublikowanego 14 marca (Patch Tuesday), w systemie pojawiło się ogłoszenie: „Dobre wieści! Aktualizacja systemu Windows 10 dla twórców wkrótce będzie dostępna. Chcesz być jedną z osób, które otrzymają ją jako pierwsze?”.

Znajdujący się poniżej tej informacji link powoduje jednak wyświetlenie tylko ogólnikowej informacji nie precyzującej, ani daty premiery, ani sposobu w jaki można ewentualnie przyspieszyć uzyskanie tej aktualizacji, chyba, że ktoś planuje dołączyć do społeczności Windows Insider (tzw. niejawnych testerów Windows 10 mających dostęp do wersji beta oprogramowania).

Zobacz również:

  • Windows 11 - czy warto już zaktualizować firmowe komputery?
  • Jest nowa wersja komunikatora WhatsApp dla komputerów Windows

By zobaczyć te informacje trzeba kliknąć kolejno „Ustawienia”, a następnie „Aktualizacja i zabezpieczenia”.

Windows 10 Creators Update gotowy do publikacji

Tak Microsoft anonsuje zbliżającą się premierę Windows 10 Creators Update.

Creators Update to pierwsza duża aktualizacja funkcji systemu od czasu wprowadzonej w sierpniu 2016 roku tzw. Anniversary Update.

Microsoft nie precyzuje daty publikacji, ale zdaniem specjalistów nastąpi ona nie później niż w ciągu najbliższych 3 tygodni, a więc najprawdopodobniej pod koniec marca lub na początku kwietnia. Świadczyć o tym ma oznaczenie najnowszej wersji beta udostępnianej w ramach programu Windows Insider: „build 1703”, gdzie cyfry, w konwencji stosowanej przez Microsoft, określają przybliżony rok i miesiąc publikacji ostatecznej wersji. Dla porównania, poprzednia aktualizacja Anniversary Update, udostępniona 2 sierpnia 2016 była oznaczona numerem 1607.

Windows 10 Creators Update gotowy do publikacji

Kliknięcie linku „Tak, pokaż mi, jak to zrobić” nie daje niestety żadnych konkretnych informacji.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200