Windows 10 1903 – uwaga na aktualizację KB 4517389, która może zawierać błędy

Ci wszyscy, którzy zainstalowali pierwszy w tym miesiącu skumulowany update oznaczony symbolem KB 4517389, przeznaczony dla systemu operacyjnego Windows 10 wersja 1903, mogą mieć kłopoty. Okazuje się bowiem, że wielu użytkowników tego systemy sygnalizuje, że komputer nie pracuje wtedy prawidłowo.

Okazuje się np. że podczas otwierania niektórych 16-bitowych aplikacji, komputer potrafi wyświetlić komunikat informujący o pojawieniu się nieoczekiwanego błędu i zakończeniu operacji uruchamiania aplikacji (unexpected error; quitting). Natomiast po usunięciu z komputera zbiorczej aktualizacji KB 4517389, ta sama aplikacja zachowuje się poprawnie.

Ta sama informacja (unexpected error; quitting) pojawia się również w przypadku próby uruchomiania aplikacji zawierających kod napisany w języku Microsoft Visual Basic 3. Użytkownicy podejrzewają, że jest ona generowana przez bibliotekę VBRUN300.DLL. Próba uruchomienia takiego programy po zalogowaniu się do komputera na konto administratora kończy się tym samym. I tu tak jak w poprzednim przypadku po usunięciu z komputera feralnej aktualizacji wszystko pracuje poprawnie.

Zobacz również:

Są też informacje, że aktualizacja daje błędy wtedy, gdy na komputerze zainstalowany jest intelowski sterownik obsługujący wyświetlacz, oznaczony numerem 26.20.100.7157 (i starsze wersje). W tym przypadku należy sterownik uaktualnić i pobrać stąd wersję noszącą numer 26.20.100.7212 (lub nowszy)

Microsoft nie potwierdził jak dotąd oficjalnie, że w aktualizacji KB 4517389 znajduje się jakikolwiek błąd, w związku należy się uzbroić w cierpliwość aż cała sprawa zostanie dogłębnie wyjaśniona. Na razie użytkownikom nie pozostaje nic innego, jak odinstalować tę aktualizuję i czekać co będzie dalej.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200