Windowbase 1.5

Firma SPI przygotowała na CeBIT nową wersję Windowbase oznaczoną 1.5. Jest ona szybsza od poprzedniczki i można w niej bezpośrednio przetwarzać pliki dBase.

Firma SPI przygotowała na CeBIT nową wersję Windowbase oznaczoną 1.5. Jest ona szybsza od poprzedniczki i można w niej bezpośrednio przetwarzać pliki dBase.

Ten system relacyjnej bazy danych opracowany został specjalnie dla Windows 3.1, ale działa także w środowisku Windows 3.0. W odróżnieniu od tradycyjnych baz danych, programy firmy SPI nie używają masek lecz posługują się formularzami.

W ramach programowania obiektowego użytkownik otrzymuje tzw. "Activity Icons". Wybranie jednej z dziesięciu aktywności następuje nie poprzez rozwijające się menu, lecz przez charakterystyczne ikony. W celu wykorzystania wewnętrznej struktury, Windowbase tworzy pliki, które podają już "Look-and-Feel" Window 3.1. Dostępne są m.in. funkcje Drag- and Drop i True Type.

Baza danych stała się szybsza dzięki nowej technice "Perceived Responce". Program nie czeka aż cały wynik ilościowy (liczba zestawów danych, które odpowiadają zapytaniu) zostanie ustalony, lecz pokazuje dane, podczas gdy w tle odbywa się dalej przeszukiwanie. Czas odpowiedzi pozostaje jednakowy i jest niezależny od liczby wskazanych zestawów danych.

Nowa wersja stanowi przy tym wyjście dla plików .DBF, dzięki którym mogą być przetwarzane dane Dbase. Każdy typ pola Dbase zostaje bezpośrednio przyporządkowany typowi szpalty (podziału) Windowbase. Produkt umożliwia zapytania SQL (bezpośrednie czytanie), operacje DML (bezpośrednie pisanie) i łączenia (scalanie) między rejestrowanymi tabelami .DBF i prawdziwymi Windowbase. Windowbase ukaże się w sprzedaży pod koniec marca w cenie 1.800 DEM (ok. 1.125 USD).

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200