WinXP Starter Edition w Ameryce Południowej

Microsoft najwyraźniej zmienia taktykę rozpowszechniania okrojonej wersji systemu operacyjnego Windows XP Starter Edition. Dotychczas koncern wprowadzał ją pojedynczo w kolejnych państwach, teraz zaś udostępnia wersję dla większej grupy krajów. Dostępna jest już ona w Meksyku i Argentynie, kolejne kraje regionu otrzymają ją w kolejnych miesiącach.

System dostępny jest w języku hiszpańskim. Ta wersja Starter Edition została opracowana przy współpracy takich firm jak Intel, AMD i Dell oraz regionalnych producentów oprogramowania (Texa, Lanix, Hergo, Ingram Micro i CVA).

Jedynym dotychczas państwem z kontynentu południowoamerykańskiego, który otrzymał "tanie okna", jest Brazylia. Wcześniej WinXP Starter Edition miał premierę w Tajlandii, Malezji, Indonezji i Indiach. W Rosji, która również otrzyma swoją wersję systemu, nie jest on jeszcze dostępny w sprzedaży, gdyż nie zakończono jeszcze fazy testów.

Zobacz również:

  • Ważne poprawki dla Windows

Przypominamy, że wciąż można podpisać petycję do kierownictwa polskiego oddziału koncernu, w której domagamy się uwzględnienia Polski w planach wprowadzenia systemu na kolejne rynki. Jak dotąd, pod petycją podpisało się ponad 6300 internautów.

Więcej informacji: Microsoft.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200