Win7 i poprawka KB4493132: co robi i dlaczego warto ją zablokować

Microsoft udostępnił wczoraj użytkownikom komputerów Windows 7 bardzo nietypową, opcjonalną poprawkę. Nosi ona numer KB4493132 i ma bezpośredni związek z faktem, że wsparcie dla systemu Windows 7 wygaśnie na początku przyszłego roku.

Microsoft wspominał kilka dni temu, że zamierza rozsyłać do użytkowników komputerów Windows 7 jak to określił „grzecznościowych przypomnienia” informujące ich o tym, że wsparcie dla systemu dobiegnie wkrótce końca. Nie mówił jednak, jak zamierza to robić. Teraz już wiemy. Komunikaty takie rozsyła standardowa poprawka.

Poprawka KB4493132 działa w specyficzny sposób. Po jej zainstalowaniu będzie ona przypominać co jakiś czas użytkownikom komputerów Windows 7, że wsparcie dla tego systemu dobiegnie niedługo końca i dlatego powinni pomyśleć o przejściu na kolejną wersję tego oprogramowania, czyli na system Windows 10.

Zobacz również:

  • Apple dalej na celowniku UE. Kolejne dochodzenie w drodze
  • Seria Galaxy S21 oraz Galaxy S22 z One UI 6.1 na pokładzie

Korporacyjni użytkownicy systemu Windows 7 są w lepszej sytuacji. Microsoft będzie im oferować za dodatkową opłatą rozszerzone wsparcie przez następne trzy lata. Będzie to jednak sporo kosztować i opłata ta będzie z każdym kolejnym rokiem podwajać się.

KB4493132 to standardowa poprawka co oznacza, że komputer ściąga ją za pośrednictwem usługi Windows Update. Jeśli usługa jest tak skonfigurowana, że komputer automatycznie pobiera poprawki i instaluje je, poprawka KB4493132 będzie również tak obsłużona. Stąd wniosek, że najpierw należy tak skonfigurować usługę Windows Update, aby pobierała poprawki, ale instalował tylko te, które wskażemy. Wtedy poprawkę KB4493132 będzie można zablokować i nie oglądać ciągle na ekranie komputera „grzecznościowych przypomnień”.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200