Wii 2 zostanie zaprezentowane już w czerwcu?

Dziennikarze serwisu Game Informer dotarli do informacji wskazujących na to, że następca konsoli Nintendo Wii zostanie zaprezentowany już w czerwcu. Producent ma przedstawić sprzęt na tegorocznych targach E3.

W ostatnich dniach w Sieci pojawiły się plotki o planach obniżenia ceny konsoli Nintendo Wii. Według niektórych źródeł, promocja taka miałaby być spowodowana zapowiedzią nowej konsoli - Wii 2. Stać by to się miało na tegorocznych targach E3 rozpoczynających się już 7 czerwca.

Wielu graczy zainteresuje z pewnością informacja, że nowe urządzenie ma być "potężniejsze" od konsol obecnej generacji (w szczególności chodzi tu o PlayStation 3 oraz Xbox 360). Co więcej, obraz ma być wyświetlany w jakości High Definition. Użytkownicy otrzymają także do swojej dyspozycji zupełnie nowy kontroler z wbudowanym wyświetlaczem HD.

Niestety, na dziś dzień nie wiadomo czy nowa konsola Nintendo będzie wstecznie kompatybilna z produktami wydanymi na Wii i GameCube. Nie jest nawet pewne czy nosić ona będzie nazwę swojej poprzedniczki. Premiera urządzenia miałaby nastąpić pod koniec 2012 roku.

Na ostateczne potwierdzenie tych wszystkich informacji przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać. Targi E3 rozpoczynają się bowiem dopiero za blisko dwa miesiące.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200