Wiesław Strąk nowym CFO Sygnity

Nowy wiceprezes zarządu Sygnity ds. finansowych obejmie funkcję 1 lutego 2013.

Wakat na stanowisku CFO w Sygnity trwa od czasu rezygnacji Ilony Weiss, która nastąpiła w lipcu br. do momentu powołania nowej osoby do zarządu spółki na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. finansowych, obowiązki CFO zostały powierzone Cezaremu Ostrowskiemu, zastępcy wiceprezesa ds. finansowych, dyrektora Biura Sprawozdawczości i Kontrolingu, który pełni tą funkcję od maja 2011.

Wiesław Strąk dołączy do Sygnity po zakończeniu 31 stycznia 2013 r. ponad pięcioletniego okresu pracy na stanowisku dyrektora finansowego w polskim Dellu, gdzie odpowiadał również za finanse w krajach Regionu Central Europe (Czechy, Słowacja, Austria). Poprzednio, w latach 2004-2007 pracował w Telekomunikacji Polskiej jako dyrektor Departamentu Kontrolingu Biznesowego oraz dyrektor Departamentu Systemów Informacji Zarządczej. Był członkiem i przewodniczącym rad nadzorczych spółek z Grupy TP (Telefony Podlaskie Telefon 2000 Telefony Opalenickie oraz prezesem zarządu TP Invest.

W latach 1999 -2004 pracował w Grupie Impexmetal jako zastępca dyrektora finansowego ds. kontrolingu, gdzie był odpowiedzialny m.in. za nadzór na rachunkowością, podatkami oraz raportowaniem do GPW dla Impexmetal. Był zaangażowany w restrukturyzację i zarządzanie Grupą Kapitałową. Pełnił rolę członka rad nadzorczych spółek z grupy (m.in. Hutmen, Huta Aluminium Konin, Baterpol. Karierę zawodową rozpoczął w firmie Price Waterhouse w 1996 roku (później PricewaterhouseCoopers) w dziale audytu i usług doradczych.

Wiesław Strąk jest absolwentem Wydziału Elektrycznego Politechniki Warszawskiej. Ukończył studia podyplomowe MBA w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej. Posiada tytuł biegłego rewidenta brytyjskiej Association of Chartered Certified Accountants oraz jest członkiem stowarzyszonym tej Organizacji (FCCA).

Ilona Weiss w Sygnity pełniła funkcję CFO w latach 2010-2012. Złożyła rezygnację tuż po tym, jak ze stanowiska prezesa Sygnity odszedł Norbert Biedrzycki (od listopada prezes ABC Daty. Ilona Weiss objęła w tej spółce stanowisko wiceprezesa zarządu ds. operacyjnych.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200