Wieści z terenu

Lokalny Informatyk zupełnie nie rozumie o co chodzi w dowcipach o blondynkach. To znaczy w ogóle dowcipy rozumie, ale nie wie dlaczego akurat mają się one odnosić jedynie do blondynek. Na przykład taki dowcip: ''Co to jest: dwie brunetki i blondynka w środku? Luka w wykształceniu''. Lokalny uważa, że na pytanie: ''Co to jest: Informatyk i Serwisowy a Zarząd w środku?'' można by udzielić identycznej odpowiedzi. Według tego schematu da się ułożyć wiele kawałów, których bohaterami nie będą wdzięczne dziewczyny, a właśnie Zarząd. Oto kilka przykładów.

Blond Zarząd

Lokalny Informatyk zupełnie nie rozumie o co chodzi w dowcipach o blondynkach. To znaczy w ogóle dowcipy rozumie, ale nie wie dlaczego akurat mają się one odnosić jedynie do blondynek. Na przykład taki dowcip: "Co to jest: dwie brunetki i blondynka w środku? Luka w wykształceniu". Lokalny uważa, że na pytanie: "Co to jest: Informatyk i Serwisowy a Zarząd w środku?" można by udzielić identycznej odpowiedzi. Według tego schematu da się ułożyć wiele kawałów, których bohaterami nie będą wdzięczne dziewczyny, a właśnie Zarząd. Oto kilka przykładów.

Dlaczego Zarząd musi mieć dwa komputery, w tym jeden włączony, a drugi wyłączony? Bo albo będzie chciał z komputera skorzystać, albo nie. Co może uderzyć Zarząd, a nawet nie będzie o tym wiedzieć? Myśl. Co mają wspólnego inteligentny Zarząd i UFO? Ciągle o nich słyszysz, ale nigdy nie widziałeś. Czym różni się Zarząd od papieru toaletowego? Papier toaletowy się rozwija. Jak nazywa się Zarząd posiadający więcej niż dwie komórki mózgowe? Konsorcjum. Jak zapewnić Zarządowi rozrywkę na wiele godzin? Wystarczy napisać słowa "proszę odwrócić" na obu stronach sprawozdania. Jaka jest różnica pomiędzy terrorystą a Zarządem? Z terrorystą można negocjować. Co odpowie Zarząd, kiedy spytasz, czy kursor w komputerze działa? Działa, nie działa, działa, nie działa... Co odpowie Zarząd, gdy zapytasz, jaką technologię sieci komputerowej wybrać? Niech korytka będą białe z niebieskim szlaczkiem. Dlaczego Zarząd nie może pracować na stanowisku informatyka? Bo mógłby nie spamiętać procedury uruchamiania komputera. Po czym poznać, że faks został wysłany przez Zarząd? Jest na nim znaczek pocztowy. Jak Zarząd wysyła pocztę elektroniczną? Usiłuje włożyć kopertę do napędu dyskietkowego. Co Zarząd sądzi o przetwarzaniu równoległym? Nieznany mózgowi ludzkiemu ewenement wprowadzony w komputerach. Dlaczego Zarządowi ubyło 90% inteligencji? Bo wyłączyli komputer. Po czym poznać, że Zarząd używał komputera? Przed komputerem leży pismo następującej treści: "Jesteś zwolniony dyscyplinarnie za arogancję i niewykonywanie poleceń". Jak Zarząd wyobraża sobie porządkowanie spraw działu informatycznego? Co tydzień robić naradę produkcyjną z bitami. Dlaczego Zarząd chętnie używa laptopa? Bo dobrze wychodzi z nim na zdjęciu. Dlaczego Zarząd niechętnie pisze teksty w Wordzie? Gdyż nie cierpi, jak ktoś bez przerwy wytyka mu błędy.

Zapewne nie znajdziemy Zarządu, który przyznałby się do jakichkolwiek związków z powyższymi dowcipami. Podobnie jak żona Lokalnego Informatyka, która - gdy ten przyniósł do domu wydrukowany plik kawałów o blondynkach - stwierdziła: "Dowcipy są głupie i zupełnie niezrozumiałe". I na koniec zagadka dla Was, Drodzy Czytelnicy: Jaki kolor włosów ma żona Lokalnego Informatyka?

Piotr Schmidt

(agent zakładowy)


TOP 200