Wielowątkowość wg. AMD

AMD wykonało testy, z których wynika, że wielowątkowość w procesorach P4 zdecydowanie obniża wydajność systemu. Na razie AMD nie ujawniło publicznie wyników swoich badań, co jednak nie przeszkodziło dziennikarzom w dotarciu do wewnętrznych dokumentów firmy. Pytanie tylko po co AMD takie badania przeprowadza i kiedy firma zamierza upublicznić ich wyniki?

Wyniki wewnętrznych testów AMD zdobył serwis internetowy AMDMB.com. Wynika z nich, że podczas pracy HT może nie tylko nie przyspieszyć pracy systemu lecz nawet obniżyć jego wydajność o 10%. Niestety badania AMD nie są raczej obiektywne, bo o ile może się zdarzyć, że HT obniży wydajność systemu (do czego zresztą Intel się przyznaje) to jednak z naszych doświadczeń wynika, że w większości sytuacji technologia ta daje wymierne korzyści.

Ciekawostką jest fakt, że z nieoficjalnych informacji zbliżonych do AMD wiadomo o próbach tej firmy i planach wprowadzenia wielowątkowości w swoich procesorach. Ujawniony dokument stawia te plany w nieco innym świetle.


TOP 200