Wielkie zmiany w Mediatelu

Puls Biznesu informuje, że od 1 września prezesem Mediatela, operatora telekomunikacyjnego, jest Zbigniew Kazimierczak, który został także inwestorem spółki (ma prawie 10 proc. udziałów). Wraz z wiceprezesem Jackiem Niedziałkowskim chcą wykorzystać swoje doświadczenie, by poprawić pozycję Mediatela na polskim rynku.

Jak podaje PB, Mediatel zajmuje się m.in. świadczeniem usług telefonii internetowej, dostępu do internetu oraz usług głosowych. W przyszłości ma zwiększyć aktywność na rynku hurtowym oraz postawić na usługi dodane. Szczegół nowej strategii mają być przedstawione nowej radzie nadzorczej, którą akcjonariusze mają wybrać na walnym 28 września.

W drugim kwartale firma miała 689 tys. zł straty netto. Wiceprezes spółki chce, by czwarty kwartał przyniósł zysk, który pokryje stratę z pierwszego półrocza. W dłuższym terminie Mediatel ma stać się jednym z najbardziej liczących się graczy na polskim rynku telekomunikacyjnym. Aby to osiągnąć, możliwe będą akwizycje i nowa emisja akcji - czytamy w dzienniku.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200