Wielkie sprzątanie po tsunami w fabryce Sony

Niewiele zakładów japońskiego sektora IT zostało dotkniętych przez marcowe trzęsienie ziemi i tsunami w takim stopniu jak należąca do Sony fabryka Sendai Technology Center.

Bardzo silne trzęsienie ziemi z 11 marca 2011 r. dało się we znaki wszystkim fabrykom produkującym sprzęt elektroniczny, ulokowanym wzdłuż wschodniego wybrzeża Japonii. Przez zakład Sony Sendai Technology Center przelała się dodatkowo 1,5-metrowa fala tsunami, pozostawiając za sobą masę zniszczeń i grubą warstwę błota.

Zakład, mieszczący się w miejscowości Tagajo (niedaleko Sendai) położony jest w odległości ok. 1,5 km od morza. Produkuje m.in. profesjonalne taśmy wideo (np. na potrzeby stacji telewizyjnych i studiów filmowych) i płyty Blu-ray. Trudno oszacować, jak długo potrwa sprzątanie po tsunami i kiedy przywrócona zostanie pełna zdolność produkcyjna fabryki. Sony spodziewa się, że zanim to nastąpi, upłyną całe miesiące. Do tego czasu producenci telewizyjni i filmowi muszą liczyć się z ewentualnością niedoborów niektórych produktów, np. profesjonalnych taśm HDCAM.

Powywracane, zniszczone pojazdy, uszkodzone budynki i tony śmieci czekających na wywózkę to teraz typowy widok na ulicach Tagajo.

Zobacz galerię: "Wielkie sprzątanie po tsunami w fabryce Sony"

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200