Wielki sukces uczniów z Polski w Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej

W dniach 29 kwietnia - 3 maja w Lyngby w Danii, odbyła się XVII Olimpiada Informatyczna Krajów Bałtyckich. Polscy uczniowie spisali się na niej bardzo dobrze. Zdobyli 3 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy.

W Olimpiadzie wystartowali uczniowie z ośmiu krajów bałtyckich: Danii, Estonii, Finlandii, Litwy, Łotwy, Niemiec, Polski i Szwecji. Każdy kraj był reprezentowany przez 6 uczniów. Z Polski na Olimpiadę pojechali laureaci krajowej Olimpiady Informatycznej, którzy nie uczą się w klasach maturalnych. W pierwszej siódemce Olimpiady Bałtyckiej znalazło się aż pięciu uczniów z Polski. Zdobyli 3 złote medale, 2 srebrne i 1 brązowy.

Mateusz Gołębiewski z XIV Liceum Ogólnokształcącego im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu zwyciężył zdobywając 780 punktów na 800 możliwych. Bartosz Tarnawski z Katolickiego Liceum Ogólnokształcące w Katowicach był drugi - zdobył 700 punktów, Mateusz Kopeć z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku zajął czwarte miejsce zdobywając 670 punktów, a Piotr Bejda i Wiktor Kuropatwa z V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego z Krakowa wywalczyli 6. miejsce, zdobywając po 600 punktów.

Zobacz również:

  • Znamy zwycięzców tegorocznych nagród Apple Store Award
W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200