Większa elastyczność biznesowa dzięki wykorzystaniu Utility Services

Na zakup usługi HP Utility Services zdecydowała się firma TREVICA, zajmująca się przetwarzaniem transakcji elektronicznych dokonywanych za pomocą kart i urządzeń płatniczych. Potrzebowała ona infrastruktury IT, ale nie chciała inwestować we własne centrum danych, ponieważ zaplanowanie z góry ilości potrzebnych zasobów było tak samo trudne jak prognoza wzrostu skali biznesu w przyszłości.

"Potrzebowaliśmy niezawodnej infrastruktury IT. Jednak inwestowanie w centrum przetwarzania danych oznacza potężne wydatki i zamrożenie kapitału, czyli coś, czego każdy start-up pragnie uniknąć. W dodatku przed rozpoczęciem działalności trudno jest precyzyjnie oszacować przyszłe zapotrzebowanie firmy na ilość sprzętu, moc obliczeniową czy przestrzeń dyskową. Stanęliśmy przed pytaniem - jak to wszystko pogodzić?" - powiedział Maciej Stępień, Wiceprezes i COO TREVICA.

I dodaje, że początkowo TREVICA rozważała podpisanie umowy z firmą hostingową na zakup własnego sprzętu i ulokowanie go w zewnętrznej serwerowni, jednak w ostateczności zdecydowała się na zakup usługi HP Utility Services, w ramach której HP dostarcza jej niezbędną infrastrukturę IT w modelu usługowym.

Zobacz również:

  • HP naprawia błąd dotyczący kilku serii swoich komputerów
  • IBM wprowadził do oferty usługę, która integruje jej systemy mainframe z chmurą
  • DRC - czym jest i kto powinien się nim zainteresować?

TREVICA określa swoje wymogi i parametry, które można dynamicznie zmniejszać i zwiększać, zależnie od potrzeb. Ze względów bezpieczeństwa instalacja, konfiguracja i codzienne utrzymanie aplikacji transakcyjnych, firma wykonuje we własnym zakresie.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200