Więcej zawartości sieciowej od Cisco

Cisco Systems wprowadza nowe produkty zapewniające dostęp do treści i usług internetowych. Przełącznik zawartości CSS ($Content Services Switch$) 11500 umożliwia przełączanie pakietów w warstwach 4-7.

Cisco Systems wprowadza nowe produkty zapewniające dostęp do treści i usług internetowych. Przełącznik zawartości CSS (Content Services Switch) 11500 umożliwia przełączanie pakietów w warstwach 4-7, pozwalając na automatyczny wybór najlepszego serwera do obsłużenia danej operacji w ośrodku przetwarzania danych lub pomiędzy takimi ośrodkami.

CSS uwzględnia informacje, takie jak: URL, pliki cookies pokazywane w przeglądarce, typ przeglądarki oraz język. Równocześnie analizuje parametry pracy serwerów, takie jak np. czasy odpowiedzi, dzięki czemu jest w stanie wybrać serwer, który zapewni najlepszą i najszybszą obsługę danego zgłoszenia. CSS 11500 obsługuje również standard SSL (Secure Socket Layer) umożliwiając obsługę połączeń szyfrowanych.

Zobacz również:

  • Apple po 16 latach może zmienić kultowy element iPhone'a
  • Dlaczego warto korzystać z VPN w 2024 roku?

Natomiast moduły Cisco Content Services Module do przełączników Catalyst 6500 i ruterów Cisco 7600 pełnią podobne funkcje we współpracy z przełącznikami 6500 i ruterami 7600. Dają one tym urządzeniom inteligencję niezbędną do obsługi ruchu nie tylko w warstwach 2 i 3, ale także 4-7, czyli optymalizując dostęp do zawartości.

Koncern z San Jose wprowadził także nową wersję Content Transformation Engine - 1400. Jest to urządzenie zapewniające automatyczną konwersję stron internetowych do formatu WAP wykorzystywanego przez telefony komórkowe, a także do wymagań wyświetlaczy stosowanych w palmtopach, telefonach IP i innych tego typu urządzeniach.

Oprogramowanie Cisco Application and Content Networking System v.4.1 zarządza dystrybucją treści w sieciach informatycznych, umożliwiając wykorzystanie urządzeń buforujących do zmniejszenia obciążenia sieci rozległej i przyspieszenia obsługi użytkownika. ACNS umożliwia rozprowadzanie dużych materiałów (np. szkoleń e-learningowych) w czasie mniejszego obciążenia sieci, np. w nocy, do urządzeń buforujących znajdujących się w bezpośrednim sąsiedztwie użytkownika końcowego. Sieć, znając miejsce składowania tych materiałów, automatycznie spowoduje pobranie ich z lokalnej kopii zamiast z centralnego serwera.

Z kolei nowa wersja systemu telewizji internetowej Cisco IP/TV v.3.4 umożliwia transmisję telewizyjną w sieci na żywo, a także na żądanie. Może ona obsługiwać nawet 10 tys. użytkowników równocześnie oglądających transmisję.

W celu komercyjnej reprodukcji treści Computerworld należy zakupić licencję. Skontaktuj się z naszym partnerem, YGS Group, pod adresem [email protected]

TOP 200